Počas tretieho júnového týždňa sa bude na Amfiteátri Paľa Bielika premietať od utorka do nedele. V rámci ôsmej sezóny Letného kina na amfiteátri sa môžeme tešiť aj na siedmy ročník Prehliadky panoramatických filmov.

V utorok si prídu na svoje priaznivci sveta mágie, keďže na plátne Letného kina na amfiteátri sa predstavia Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora. V stredu sa môžeme zasmiať pri slovensko-českej komédii V lete ti poviem, ako sa mám. Štvrtok bude patriť animáku, keď bude na Amfiteáter Paľa Bielika lákať hrdina Buzz Lightyear. Od piatka do nedele sa bude konať Prehliadka panoramatických filmov. Postupne si môžeme vychutnať mysterióznu krimi drámu Smrť na Níle, humorný dramatický muzikál Chorus Line a Cameronových Votrelcov. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

FANTASTICKÉ ZVERY: TAJOMSTVÁ DUMBLEDORA

v utorok 14. júna o 21.30 h

USA, 2022, 143 min, David Yates

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí?

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

Uvádzané so slovenským dabingom

V LETE TI POVIEM, AKO SA MÁM

v stredu 15. júna o 21.30 h

Slovensko / Česko, 2022, 111 min, Marta Ferencová

Komédia na motívy bestselleru Evity Twardzik, V lete ti poviem, ako sa mám, mapuje životy partie štyridsiatnikov, ktorí sa kamarátia od detstva a dodnes sa stretávajú už spolu so svojimi rodinami. Po rokoch sa ale začínajú objavovať tajomstvá, ktoré ich životy navždy zmenia. Tesne pred Vianocami oznámi Ivane, ktorá žije len pre rodinu, jej manžel Martin vec, ktorá jej zničí sviatky, a o ktorej vie len ich spoločná kamarátka Adriana, rozvodová právnička. Tá sa ako jediná z partie nevydala a nemá deti. Žije sama, ale udržiava pomer so svojim šéfom Filipom.

Ďalšia z partie Ela je známa televízna moderátorka, ktorá vedie harmonický život s prekladateľom kníh Andrejom a ich desaťročnými dvojičkami, kým sa nečakane neobjaví jej bývalá láska Dávid. Partiu uzatvára majiteľ reštaurácie Vlado, ktorý sa po rozvode s Vierou druhýkrát oženil s mladšou Broňou. Po skúsenostiach z predošlého vzťahu si neželá, aby jeho žena pracovala, tak Broňa robí všetko pre to, aby sa o jej pracovných aktivitách nedozvedel. Ela jej v tom pomáha. Spleť tajomstiev, koré majú medzi sebou nielen páry, ale aj samotní priatelia, sa začne ešte viac zamotávať, keď sa na Adrianu obráti premiérova manželka a chce svojho muža opustiť v čase predvolebnej kampane…

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

BUZZ LIGHTYEAR

vo štvrtok 16. júna o 21.30 h

USA, 2022, 105 min, Angus MacLane

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň aj veľkým fenoménom strieborného plátna. A presne takéhoto hrdinu si predstavovali filmári pri vytváraní postavy Buzza pre celovečerný film “Toy Story” štúdia Pixar Animation z roku 1995. Prešlo 21 rokov a režisér Angus MacLane prichádza s novým príbehom o tomto populárnom neohrozenom hrdinovi.

Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve. Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty. Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: bez obmedzení

Uvádzané so slovenským dabingom.

PPF: SMRŤ NA NÍLE (70 mm)

v piatok 17. júna o 21.30 h

USA, 2022, 127 min, Kenneth Branagh

Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. V Smrti na Níle sa znova stretol filmársky tím, ktorý stál za celosvetovým hitom Vražda v Orient Expresse a Kenneth Branagh, päťkrát nominovaný na Academy Award, hrá kultového detektíva Hercula Poirota. Spolu s ním vo filme vystupuje hviezdne zoskupenie podozrivých: Tom Bateman, Annette Bening (štyrikrát nominovaná na Oscara), Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey a mnohí ďalší.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

PPF: CHORUS LINE (70mm)

v sobotu 18. júna o 21.30 h

USA, 1985, 113 min, Richard Attenborough

Skupina tanečníkov sa zhromaždí na javisku divadla na Broadwayi, aby sa zúčastnila konkurzu na nový muzikál v réžii Zacha (Michael Douglas). Po prvom vyraďovaní zostane šestnásť nádejných adeptov. S oneskorením sa dostaví i niekdajšia úspěšná tanečnica Cassie (Alyson Reed), ktorá kedysi so Zachom prežila milostný románik, no opustila ho kvôli kariére v Hollywoode. Teraz už je však Cassie viac než rok bez práce a natoľko zúfalá, že sa snaží získať aspoň miesto v tanečnom súbore a podstúpiť výberové konanie. Či sa ale jej bývalý milenec zachová ako profesionál a bude ochotný zabudnúť na útrapy z minulosti, to se ešte len uvidí. V priebehu filmu sú odhalené životné príbehy každého z účastníkov. Niektoré sú vtipné, iné ironické a ďalšie srdcervúce. Nech už je však ich pozadie akékoľvek, jedno majú všetci účastníci spoločné – vášeň pre tanec.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

PPF: VOTRELCI (70 mm)

v nedeľu 19. júna o 21.30 h

USA / Veľká Británia, 1986, 137 min, James Cameron

Dôstojníčka Ripleyová, ktorá ako jediná prežila boj o život v nákladnej lodi Nostromo s vesmírnym votrelcom, je po niekoľkých rokoch nájdená záchrannou loďou a vracia sa späť na Zem. Keď už sa zdá, že je po všetkom, začína horor odznovu, tentokrát na vzdialenej, nedávno kolonizovanej planéte. Tentokrát nie všetci proti jednému, ale Ripleyová so skupinou špeciálne vycvičených vojakov proti smrtiacej presile votrelcov.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.


Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.