Ôsma sezóna Letného kina na amfiteátri pokračuje v úvode júla ďalšími premietaniami. S výnimkou štvrtka si budeme môcť vychutnať filmy pod holým nebom každý deň v tomto týždni.

V pondelok je na programe holandsko-belgická animovaná rozprávka Kvik. V utorok príde na rad pokračovanie česko-slovenskej romantickej komédie Šťastný nový rok. Zasmiať sa môžeme aj v stredu, kedy bude na Amfiteáter Paľa Bielika lákať francúzska komédia Čo sme komu všetci urobili?. Priaznivci marveloviek sa dočkajú nového Thora, ktorý sa v piatok predstaví s titulkami a v nedeľu s dabingom. Medzitým, v sobotu, si môžeme pozrieť príbeh levíčaťa Kinga. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

KVIK

v pondelok 4. júla o 21.30 h

Holandsko / Belgicko, 2022, 72 min, Mascha Halberstad

9-ročná Babs má milujúcich rodičov, najlepšieho priateľa, krásny dvor na hranie a záhradu, ktorej plody slúžia ako zdravá vegetariánska strava pre rodinu. Jedného dňa však tento idylický svet naruší príchod kovboja z Ameriky. Ako sa ukáže, je to Babsin starý otec. Babsina mamka a teta Christine nie sú veľmi rady, že ho po mnohých rokoch znovu vidia, ale dôvod nechcú prezradiť. Babsin starý otec z Ameriky splní veľkú túžbu svojej vnučky mať vlastného domáceho miláčika.

Keďže jej otec má alergiu na zvieracie chlpy, daruje Babs prasiatko Kvik. Tento malý milý ružový víchor dokáže očariť každého behom chvíľky. Babs je prešťastná. Zato u ostatných dedko a najmä jeho tajomný zamknutý kufor pod posteľou vzbudzujú podozrenie. Milý starý pán s bendžom má totiž nejaké nedoriešené záležitosti s tradičnou súťažou o miestneho klobásového kráľa.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: bez obmedzení

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2: DOBRO DOŠLI

v utorok 5. júla o 21.30 h

Slovensko / Česko, 2021, 95 min, Jakub Kroner

Príbeh je voľným pokračovaním úspešného filmu Šťastný nový rok. Začína sa na Silvestra, keď Marek (Ján Koleník) požiada Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Jej súhlas rozpúta bláznivý kolotoč udalostí, predchádzajúci ich svadbe v nádhernom prostredí pri „československom“ mori v Chorvátsku. Trojica Haniných priateliek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a ich rodiny opäť vnášajú do zdanlivo jednoduchej prípravy svadby dobrodružstvo, napätie, zábavu a niekedy aj drámu. Zatiaľ čo jedna z nich je momentálne bez partnera, druhá má okolo seba hneď dvoch súperiacich sokov a tretia manžela, ktorý svojou bezstarostnosťou už naozaj prekračuje všetky hranice (v tomto prípade dokonca hranice schengenu). Všetci v podstate nechtiac robia všetko pre to, aby zamilovanej dvojici svadbu skomplikovali, alebo ich vlastným príkladom odradili, až tak, že k nej skoro ani nedôjde…

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

ČO SME KOMU VŠETCI UROBILI?

v stredu 6. júla o 21.30 h

Francúzsko, 2022, 98 min, Philippe de Chauveron

Claude a Marie Verneuilovci v prvom filme vydali svoju štvrtú dcéru a v druhom úspešne udržali všetky svoje dcéry a ich rodiny vo Francúzsku. A práve keď sa im podarilo presvedčiť ich, aby neodchádzali, nečakali, že všetci skončia v ich malebnom Chinone, viac-menej vždy na krku. Dcéry a ich rodiny sa im chcú odvďačiť za ich starostlivosť a starostlivosť a využívajú skutočnosť, že Claude a Marie oslavujú štyridsať rokov spoločného života. Začnú pre nich pripravovať veľkú oslavu v ich rodinnom dome, a pretože to musí byť veľká oslava, pozvú do Francúzska aj ich rodičov.

Claude a Marie budú musieť pod svojou strechou privítať rodičov svojich zaťov Rachida, Davida, Chao a Charlesa. Toto „rodinné“ stretnutie sľubuje, že bude veľmi bohaté na udalosti. Stačí, že tieto rodiny pochádzajú z celého sveta a rozhodne ich nespája rovnaká viera. Nechajte sa prekvapiť a predovšetkým pobaviť.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

THOR: LÁSKA A HROM

Titulky – v piatok 8. júla o 21.30 h

Dabing – v nedeľu 10. júla o 21.30 h

USA, 2022, 119 min, Taika Waititi

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov.

Vstupné cez predpredaj – piatok, nedeľa: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12
V piatok 8. júla uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami. V nedeľu 10. júla uvádzané so slovenským dabingom.

KING

v sobotu 9. júla o 21.30 h

Francúzsko / Belgicko, 2022, 105 min, David Moreau

King, levíča určené na prepašovanie, uteká z letiska a nájde útočisko v dome Inès a Alexa. Brat a sestra potom dostanú bláznivý nápad vziať ho domov do Afriky, ale prenasledovanie colníkov im život neuľahčuje. Keď sa Max, ich rozmarný dedko, ktorého dovtedy videli len dvakrát, pripojí k dobrodružstvu, všetko sa stane možným…

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: bez obmedzení
Uvádzané so slovenským dabingom.


Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.