V tomto týždni bude divákov na banskobystrický amfiteáter lákať päť premietaní. Program Letného kina na amfiteátri bude opäť žánrovo pestrý. Prinášame vám prehľad premietaní na amfíku.

V rámci hororového pondelka pripravili organizátori americkú novinku Očista Navždy. Artový utorok bude na amfíku patriť muzikálu Annette. Vo štvrtok sa v premiére predstaví akčná komédia Zabijakov osobný strážca 2. V sobotu príde na plátno amfiteátra Paľa Bielika basketbalová legenda LeBron James. V rámci nedele s Quentinom si budeme môcť pozrieť tarantinovku Kill Bill. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1 000.

OČISTA NAVŽDY – Hororový pondelok

v pondelok 12. júla o 21.30 h

USA, 2021, 103 min, Everardo Valerio Gout

Raz do roka sa americké ulice vždy na dvanásť nočných hodín premenia na peklo. Nepracuje ani jedna zo zložiek záchranného systému a všetky zločiny, vrátane tých najťažších, sú úplne legálne. Táto brutálna noc sa volá Očista.

Vo chvíli, keď sa rozoznejú spásne sirény, všetko peklo razom končí, pozbierajú sa ranení a mŕtvi, opravia sa škody a ide sa ďalej… pokiaľ sa však niekto nerozhodne pokračovať bez ohľadu na následky…

Spojené štáty sa menia na peklo, v ktorom bojujú všetci proti všetkým a kto chce prežiť, musí mať buď lepšie nabité alebo využiť krátke okno, počas ktorého necháva dobrotivá mexická vláda otvorené hranice americkým utečencom.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

ANNETTE – Artový utorok

v utorok 13. júla o 21.30 h

Francúzsko / Mexiko / USA / Švajčiarsko / Belgicko / Japonsko / Nemecko, 2021, 139 min, Leos Carax

Stand-up komik Henry (Adam Driver) sa zamiluje do Ann (Marion Cotillard), svetoznámej opernej speváčky. Ich život sa obráti naruby, keď sa im narodí tajomné dievčatko Annette s výnimočným darom. Dlho očakávaný muzikál vizionárskeho režiséra Leosa Caraxa s hudbou kapely Sparks začne tohtoročný ročník festivalu v Cannes. Divákov vezme na nevšednú cestu plnú lásky, vášne a slávy.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

ZABIJAKOV OSOBNÝ STRÁŽCA 2 – Premiéra

vo štvrtok 15. júla o 21.30 h

USA, 2021, 99 min, Patrick Hughes

Najbizarnejšia filmová dvojica všetkých čias sa vracia aj s „posilami“. Osobný strážca Michael Bryce (Ryan Reynolds) a nájomný vrah Darius Kincaid (Samuel L. Jackson) sa proti svojej vôli opäť stretávajú pred kamerami a spolu s Kincaidovou ženou (Salma Hayek) musia zachrániť svet pred jedným pomstychtivým šialencom (Antonio Banderas). Vo filme sa objaví aj Frank Grillo, Tom Hopper, Richard E. Grant a herecká legenda Morgan Freeman.

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil…

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

https://www.youtube.com/watch?v=5iTa0CiJJuw

SPACE JAM: NOVÁ LEGENDA

v sobotu 17. júla o 21.30 h

USA, 2021, 115 min, Malcolm D. Lee

LeBron James, svetoznáma basketbalová legenda, zažije na plátnach kín epické dobrodružstvo po boku Bugsa Bunnyho a ďalších animovaných postavičiek! Po tom, čo jeho syna uväznia v digitálnom svete, LeBron musí vybojovať jeho prepustenie v basketbalovom zápase. S takým bláznivým tímom, aký tvoria hrdinovia sveta Looney Tunes, to však nebude mať vôbec jednoduché…

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: bez obmedzenia
Uvádzané so slovenským dabingom.

KILL BILL – Nedeľa s Quentinom

v nedeľu 18. júla o 21.30 h

USA / Japonsko / Čína, 2003, 111 min, Quentin Tarantino

Bývalá členka špičkového vražedného komanda (Uma Thurman) sa rozhodne navždy skončiť s minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však zmení v krvavý masaker vo chvíli, keď na ňu zaútočí jej bývalý šéf Bill a zabije ju. Aj keď si všetci myslia, že je mŕtva, šťastnou náhodou útok prežila a ocitla sa v kóme. Po piatich rokoch sa vracia s jediným cieľom: pomstit sa všetkým, ktorí jej ublížili a to za každú cenu. Hrdinka, ktorá si hovorí Nevesta, však ešte musí prísť na to, kto proti nej v skutočnosti stojí a kto je, naopak, na jej strane.

Pri tejto príležitosti bude film premietaný z pôvodnej 35mm filmovej kópie.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

Informácie o jednotlivých podujatiach nájdete aj na facebookovej stránke Letného kina na amfiteátri.

Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.