O. z. za! amfiteáter pripravilo aj v tomto týždni pre svojich návštevníkov bohatý program. Letné kino na amfiteátri bude premietať počas všetkých siedmich dní, pričom diváci sa môžu opäť tešiť na pestrú žánrovú ponuku. Prinášame vám prehľad najbližších premietaní na amfiteátri Paľa Bielika.

Program tohto týždňa na amfíku tradične odštartuje hororový pondelok, v rámci ktorého sa predstaví film Špirála: SAW pokračuje. Artový utorok prinesie oceňovanú drámu Otec. V stredu bude na programe detské kino s animákom Divoký Spirit. Dávku akcie ponúkne Rozhnevaný muž, ktorý si odkrúti premiéru vo štvrtok. V ďalšej premiére si budeme môcť pozrieť Muža so zajačími ušami. Táto komédia sa bude na banskobystrickom amfiteátri premietať v piatok. V sobotu bude opäť na programe detské kino, v rámci ktorého sa tentokrát predstaví Raya a posledný drak. Program tohto týždňa zakončí nedeľa s Quentinom a legendárnou krimi drámou Pulp Fiction.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1 000.

ŠPIRÁLA: SAW POKRAČUJE – Hororový pondelok

v pondelok 28. júna o 21.30 h

(USA, 2021, 93 min, Darren Lynn Bousman)

Sadistický génius rozpúta policajtom hotové peklo. Jeho symbolom je Jigsawova špirála. Policajný veterán (Samuel L. Jackson) a detektív (Chris Rock) sa pustia do vyšetrovania týchto záhadných vrážd a sú tak nedobrovoľne vtiahnutí do vrahovej morbídnej hry.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

OTEC – Artový utorok

v utorok 29. júna o 21.30 h

(Veľká Británia, 2020, 97 min, Florian Zeller)

Anthony si nepripúšťa svoju zhoršujúcu sa chorobu a odmieta pomoc od svojej dcéry Anny. Postupne stráca pojem o realite a upadá stále hlbšie do labyrintu svojej nemocnej mysle.

2×Academy Awards, 2×BAFTA a mnoho ďalších ocenení.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

DIVOKÝ SPIRIT – Detské kino

v stredu 30. júna o 21.30 h

(USA, 2021, 89 min, Elaine Bogan & Ennio Torresan)

Lucky Prescottová nikdy nepoznala svoju matku, odvážnu krasojazdkyňu z Miradera. Malé mestečko v srdci americkej divočiny preslávila neuveriteľnými krasojazdeckými kúskami, na jeden z nich žiaľ doplatila životom. Lucky kvôli tomu vyrastala ako mestské dievča pod dohľadom prísnej tety Cory. Lenže keď je človek od prírody divoký, nedá sa úplne skrotiť. Lucky má na konte viac malérov, než by bolo zdravé. Keď Cora prestáva zvládať jej divokú povahu, rozhodne sa pre zmenu prostredia a vyrazí s ňou do rodného Miradera.

V ospalom malomeste sa Lucky príšerne nudí, lenže po stretnutí s nádherným a rovnako divokým Mustangom Spiritom sa jej dni razom zmenia na úžasné dobrodružstvo. Prežili by klasické priateľstvo na život a na smrť, keby sa na scéne neobjavila partia darebákov, ktorí majú v pláne Spirita chytiť, skrotiť a dobre speňažiť. A pretože sa im prvý krok podarí realizovať, musí sa Lucky vydať na mimoriadne nebezpečnú výpravu, aby svojho štvornohého priateľa zachránila. Cesta, ktorá ju čaká, však nevedie len k oslobodeniu zvieracieho priateľa, ale zároveň Lucky pochopí odkaz matky, ktorú nikdy nepoznala.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 7
Uvádzané so slovenským dabingom.

ROZHNEVANÝ MUŽ – Premiéra

vo štvrtok 1. júla o 21.30 h

(Veľká Británia / USA, 2021, 118 min, Guy Ritchie)

Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

MUŽ SO ZAJAČÍMI UŠAMI – Premiéra

v piatok 2. júla o 21.30 h

(Slovensko / Česko, 2020, 104 min, Martin Šulík)

Jozef (Miroslav Krobot) je spisovateľ, ktorý jedného dňa získa nečakanú schopnosť – mimoriadny sluch v podobe zajačích uší. Ten mu umožňuje výborne počuť nielen hlasy ďalších ľudí, ale predovšetkým ich myšlienky… Stretnutie cudzích a vlastných predstáv o sebe samom otvorí Jozefovi oči. Keď mu potom jeho mladá priateľka Katka (Alexandra Borbély) oznámi, že s ním čaká dieťa, Jozef vie, že je to jeho posledná šanca, ako si usporiadať doterajší život a narovnať rodinné vzťahy. Muž so zajačími ušami je tragikomédiou o mužovi, ktorému sa život prevráti zo dňa na deň, ale aj rozprávaním o našich predstavách o živote, aké môžu byť niekedy mylné a zároveň smutné aj komické.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12

RAYA A POSLEDNÝ DRAK – Detské kino

v sobotu 3. júla o 21.30 h

(USA, 2021, 114 min, Paul Briggs & Don Hall & Carlos López Estrada & John Ripa)

Príbeh filmu “Raya a posledný drak” od štúdia Walt Disney Animation nás zavedie do fantazijného sveta a starovekej ríše Kumandra, kde ľudia a draci žijú spolu oddávna v harmónii a mieri. Ale keď jedného dňa zlá a deštrukčná sila napadla krajinu Kumandra s cieľom ovládnuť ju a zničiť, draci sa veľkoryso obetovali, aby zachránili ľudstvo.

Teraz, o 500 rokov neskôr, sa to isté zlo vrátilo a záchrana ríše Kumandra leží na pleciach osamelej bojovníčke Rayi, ktorá musí nájsť legendárneho posledného draka, aby jej pomohol zachrániť a obnoviť zničenú a rozdelenú krajinu a spojiť jej rozdelených ľudí. Počas svojej dobrodružnej cesty však prichádza k poznaniu, že záchrana sveta bude vyžadovať viac ako len pomoc posledného legendárneho draka, bude hlavne potrebovať dôveru, spoluprácu a silu ozajstného priateľstva.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 7
Uvádzané so slovenským dabingom.

PULP FICTION: HISTORKY Z PODSVETIA – Nedeľa s Quentinom

v nedeľu 4. júla o 21.30 h

(USA, 1994, 154 min, Quentin Tarantino)

V kultovom diele 90. rokov zadefinoval Quentin Tarantino základné prvky svojej režisérskej poetiky a vytvoril mnohovrstevný filmový vesmír, ktorý si obľúbili rovnako nároční kritici na MFF Cannes, americkí akademici, intelektuáli i robotníci. Pulp Fiction je multižánrový opus plný fetišistických detailov a popkultúrnych odkazov. Vincent Vega a Jules Winnfield sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallacea. Dostanú jednu veľmi delikátnu úlohu. Butch Coolidge je boxer, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku – vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne na slnečný Karibik.

Pumpkin a Honey Bunny sú párik amatérskych zlodejov a vylučovacou metódou prídu na to, že keď už sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom a benzínové pumpy, najlepším terčom lúpeže je reštaurácia. Práve tá, v ktorej sedíte. Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoria jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov, absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Dokonale funguje ako napínavý film s inovatívnou príbehovou štruktúrou. Opäť na veľkom plátne vidieť tancovať Johna Travoltu s Umou Thurman, vypočuť si diskusiu na tému hamburgery u McDonalds, Big Kahuna Burger a Jack in the Box, či oduševnené kázanie o ceste Spravodlivého je nezabudnuteľným zážitkom.

Pri tejto príležitosti bude film premietaný z pôvodnej 35mm filmovej kópie.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

Informácie o jednotlivých podujatiach nájdete aj na facebookovej stránke Letného kina na amfiteátri.

Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.