Desiata sezóna Letného kina na amfiteátri v Banskej Bystrici pokračuje v závere júna tromi premietaniami.

Program týždňa na Amfiteátri Paľa Bielika odštartuje v utorok 25. júna nekorektná francúzska komédia Ťažký rok. V piatok 28. júna si môžete pod holým nebom pozrieť nový americký horor Tiché miesto: Prvý deň. V sobotu 29. júna sa predstaví Kung Fu Panda 4. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

ŤAŽKÝ ROK

v utorok 25. júna o 21.30 h

Francúzsko, 2023, 120 min, Olivier Nakache, Eric Toledano

Nekorektná francúzska komédia od autorov filmu Nedotknuteľní.

Režisérske duo Olivier Nakache a Éric Toledano, ktorému priniesla celosvetový úspech komédia Nedotknuteľní o najmenej pravdepodobnom spojení melancholického multimilionára a extrovertného recidivistu, prichádza s už ôsmym dlhometrážnym filmom.

Albert a Bruno sa zoznámia úplnou náhodou. Zistia, že majú veľa spoločného – sú zadlžení až po uši, majú problémy s bývaním a ich partnerky ich opustili. Kvôli chipsom a pivu zadarmo sa preto pokojne pridajú ku skupine mladých aktivistov na čele s očarujúcim dievčaťom prezývaným Kaktus. Medzi transparentmi a dymom z dymovníc nájdu čerství priatelia spočiatku príležitosť k nekalým kšeftíkom, ale postupne získavajú späť stratenú energiu do života, pocit spolupatričnosti a túžbu po objatí. Dobre sledujte aj zábery počas záverečných titulkov.

Dĺžka podujatia: 120 minút
Rok výroby: 2023
Dátum lokálnej premiéry: 16. máj 2024
Réžia: Olivier Nakache, Éric Toledano
Hrajú: Noémie Merlant, Pio Marmaï, Jonathan Cohen, Mathieu Amalric
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

TICHÉ MIESTO: PRVÝ DEŇ

v piatok 28. júna 21.30 h 

USA, 2024, 100 min, Michael Sarnoski

Ak chcete prežiť, musíte zostať potichu.

Sam (držiteľka Oscara Lupita Nyong’o) sa pôvodne vybrala do New Yorku na jednodňový výlet. Keďže niektorí ľudia majú ozajstnú smolu, vybrala si deň, keď prileteli.

Mimozemšťania podobní obrovskému hmyzu okamžite začali dávať ľuďom najavo, že je len otázkou času, kedy prestanú byť pánmi tvorstva. Tí, ktorým sa podarilo prežiť prvú vlnu útokov, zistili, že jedinou ochranou pred votrelcami je zachovať úplné ticho. Z New Yorku sa stane obrovská pasca, z ktorej sa každý snaží čo najrýchlejšie a najtichšie uniknúť. Sam sa spojí s Ericom (Joseph Quinn), cudzincom, na ktorého náhodne narazí, v snahe ukryť sa a vydajú na cestu von z najhlučnejšieho miesta na zemi. Vo dvojici je to zdanlivo jednoduchšie, avšak hrozí, že vám unikne nejaké slovo, do niečoho narazíte, niečím zarachotíte… A oni čakajú.

Dĺžka podujatia: 100 minút
Rok výroby: 2024
Dátum lokálnej premiéry: 27. jún 2024
Hrajú: Lupita Nyong’o, Djimon Hounsou, Joseph Quinn, Alex Wolff, Denis O’Hare, Elijah
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

KUNG FU PANDA 4

v sobotu 29. júna o 21.30 h

USA / Čína, 2024, 93 min, Mike Mitchell, Stephanie Stine

Štvrté pokračovanie úspešného animovaného príbehu.

Hrdina animovanej ságy Kung Fu Panda už mnohokrát dokázal, že si titul “Dračí bojovník” napriek všetkému (najmä svojej nešikovnosti) naozaj zaslúži. Pod odborným dohľadom majstra Šifu sa stará o to, aby jeho rodné Údolie pokoja bolo naozaj pokojné. Teraz sa však jeho mentor rozhodol, že Po by mal vystúpiť a stať sa duchovným vodcom celého údolia, a preto si musí vybrať svojho nástupcu do úlohy Dračieho bojovníka. To sa pandiemu hrdinovi nepozdáva, pretože o duchovnom vodcovstve vie ešte menej ako o kung-fu zo začiatku svojej hrdinskej kariéry.

Jeho úvahy o novom ochrancovi Údolia pokoja nanešťastie preruší mocná čarodejnica, ktorá je síce pôvodne chameleón, ale to je vlastne jedno, pretože sa dokáže premeniť prakticky na kohokoľvek. A táto bytosť sa práve rozhodla získať bojové schopnosti od všetkých legendárnych kung-fu bojovníkov, ktorých Po v minulosti porazil. Verí, že ich spojením sa z nej stane monštrum, na ktoré bude aj Dračí bojovník krátky. Po teda musí svoju duchaplnosť ešte na chvíľu odložiť k ľadu, vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do poctivej kung-fu práce.

Dĺžka podujatia: 93 minút
Rok výroby: 2024
Dátum lokálnej premiéry: 7. marec 2024
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané so slovenským dabingom.


Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.