Už vo štvrtok vstupujeme do nového mesiaca júna, čo značí zároveň oslavu Medzinárodného dňa detí. V Banskej Bystrici a blízkom okolí je pripravených množstvo zábavných podujatí, ktoré spríjemnia oslavy nielen deťom, ale aj ich rodičom.

Všetko to vo štvrtok odštartuje netradičné premietanie klasiky E.T. mimozemšťan, ktorá je síce známa skôr dnes už odrasteným deťom, no ak ju chcete priblížiť práve novej mladej generácii, niet lepšej príležitosti.

V piatok sa najskôr dopoludnia otvoria brány sliačskeho letiska, kde sa deťom predvedú ozbrojené zložky, uvidia armádnu, ale aj policajnú techniku a tiež hasičov či leteckých modelárov v akcii. Popoludní sú v parku pod Pamätníkom SNP naplánované centrálne mestské oslavy Medzinárodného dňa detí s množstvom aktivít pre deti, ale aj ukážok šermiarov, sokoliarov, hasičov či mestskej polície. Všetko to bude sprevádzať program na pódiu, v rámci ktorého vystúpi napríklad speváčka Dominika Mirgová.

Počas víkendu sú už naplánované tradičné oslavy detského dňa aj v jednotlivých mestských častiach a blízkych obciach.

V sobotu nebudú chýbať obľúbené cesty rozprávkovým lesom v Kremničke či Badíne. Deti si ale na svoje prídu aj na podujatiach v Malachove, Vlkanovej, Králikoch či Podlaviciach. V Europa SC vystúpia v rámci Dňa veselých zúbkov členovia Zúbkovej hliadky Martin Chynoranský, Zuzana Haasová, Robo Papp, Monika Haasová či spevák Bystrík.

V nedeľu je aj tento rok na pláne v Selciach podujatie Hurá MDD, ktoré sa uskutoční pri Fuggerovom dvore. Podujatie spája tak cestu rozprávkovým lesom, atrakcie pre deti, ako aj pestrý sprievodný programom s vystúpením kapely Maduar na jednom mieste. Program pre deti ale pripravujú aj v nákupnej zóne v Radvani, na Sliači, kde zahrá aj Kmeťoband a popoludní aj v Sásovej. Pre deti, ktoré budú chcieť od osláv zájsť aj k športu, bude práve v nedeľu prebiehať banskobystrické podujatie Detskej tour Petra Sagana. To budú ale rovnako sprevádzať viaceré sprievodné podujatia a pripravené budú aj ďalšie atrakcie pre deti v Parku pod Pamätníkom SNP.

Štvrtok 1. jún

Piatok 2. jún

Sobota 3. jún

Nedeľa 4. jún

Najbližšie dni síce majú priniesť premenlivé, ale teplé počasie, a tak ak si s deťmi chcete radšej užiť vodné radovánky vedzte, že viaceré kúpaliská už začali alebo práve začínajú sezónu. Viac sa dočítate v našom aktuálnom prehľade:

https://bbonline.sk/prehlad-kam-zajst-pocas-leta-na-kupalisko-v-bystrici-a-okoli-2017/