BBonline.sk (Filip Roháček) | 19.12.2016

Prehľad: Cez sviatky nakúpime v Bystrici aj na poslednú chvíľu

Z nákupov darčekov, ale aj zásob potravín a ďalších potrebných vecí pre pokojné trávenie sviatkov, sa pre niektorých bezpochyby stala športová disciplína. Obchodníci sa, napriek zákonným obmedzeniam vo sviatočné dni, snažia kupujúcim vychádzať v ústrety.

europa-sc-vianoce-uzke

otvaracie-2016Aj tento rok sme sa pozreli na to, ako budú otvorené najväčšie obchodné prevádzky v Banskej Bystrici.

Samozrejme, predvianočný tovar môžete až do piatkového večera kúpiť aj priamo na Námestí SNP, kde vrcholia trhy v rámci Banskobystrických Vianoc. Otvorené budú do piatka 23. decembra do 20.00 h. Stánky s občerstvením potom ešte aj v ďalších dňoch.

Banskobystrická Europa bude na Štedrý deň otvorená do 12-tej hodiny. Už tradične sa o 7.00 h otvára prevádzka potravín Terno, ktorá sa ale v tento deň zatvorí už o 11-tej. Ostatné obchody budú otvorené štandardne od 9-tej do 12-tej hodiny. Počas sviatočných dní 25. a 26. decembra a tiež 1. januára bude centrum zatvorené. Prevádzka multikina Cinemax sa ale svojim divákom otvorí podľa programu aj 26. decembra a 1. januára 2017.

Predajne potravín, ako aj ďalšie prevádzky budú spravidla v sobotu 24. decembra otvorené do 11-tej hodiny. Na Prvý sviatok vianočný, ktorý je štátnym sviatkom, budú štandardné obchodné prevádzky zatvorené. Na Štefana, v pondelok 26. decembra, sa už ale viaceré obchody a obchodné verejnosti otvárajú.

Podobné to bude aj na prelome rokov. Zásoby na oslavy Silvestra nakúpite najneskôr do 18-tej hodiny v predajniach Kauflandu či v Tescu extra v Radvani, kde bude otvorené až do 19.00 h. Prvého januára bude podobne, ako 25. decembra, v obchodných prevádzkach zatvorené.

Pri menších supermarketoch a predajniach potravín v jednotlivých častiach mesta je potrebné sledovať oznámenie o zmene otváracích hodín počas sviatkov vyvesené spravidla na dverách prevádzky už v týchto dňoch, keďže sa rôznia. Pripraviť sa musíme aj na to, že viaceré najmä menšie prevádzky niektorých špecializovaných obchodov či butikov v meste zatvárajú počas vianočných sviatkov aj na viac dní. Čiastočne sa upravujú aj úradné hodiny v rozličných verejných a štátnych inštitúciách. Služby lekární v Banskej Bystrici zostávajú aj počas sviatkov nezmenené…