Posledné predvianočné 32. kolo hokejovej Tipsport extraligy priviedlo na ľad Žiliny predposlednú Banskú Bystricu. „Barani“ svoju vlnu nedali zadarmo a domácim „vlkom“ nakoniec ušli na rozdiel dvoch gólov.

MsHK Žilina – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly:57. Houdek (Smotrila, T. Sýkora) – 8. Heizer (Grman, Kristoffersson), 34. Jokila (Hričina, Hvila), 53. Hričina (Hvila, Jokila)

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Laco – Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Bajaník, Krčula – Sivák, Ro. Huna, Ri. Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš

HC 05 Banská Bystrica: Chorošun – Cuník, Cebák, Kubka, Grman, Bambúch, Brňák, Beňa, Lunter – Hvila, Jokila, Hričina – Kokavec, Heizer, Kristoffersson – Marcinek, Češík, Tománek – Nemček, Lamper

foto il.: BBonline.sk

Diváci sa ani nestihli pokojne usadiť a už museli zatajovať dych pri nájazdovej príležitosti Banskobystričanov a na druhej strane pri obrovskej šanci Siváka, ten však z pravej strany chybu Chorošuna do poloodkrytej brány nepotrestal. V brejkovej príležitosti sa ocitol i Hvila, no skóre sa podarilo otvoriť až v ôsmej minúte. Presilovku hostí využil Heizer, ktorý tečoval Grmanovu strelu. Domáci mali dobrú šancu na vyrovnanie počas prečíslenia dvoch na jedného, Kubiš však brankára Chorošuna neprekonal a rovnako nepochodil ani z dorážky Sýkora. V ďalšom priebehu sa hra opticky vyrovnala, kopili sa však aj chyby, a tak sa v prvej tretine skóre viac nemenilo.

Úvod prostrednej časti hry bol poznačený vylúčeniami, početné výhody však veľa vzruchu nepriniesli. „Vlci“ svoju hru zlepšili a začali byť dotieraví. Chorošuna niekoľkými strelami ohrozili Huna s aktívnym Sivákom. Ešte bližšie ku gólu mal Devečka, no aj jeho individuálna akcia stroskotala na istom golmanovi hostí. Zahanbiť sa však nenechal ani jeho náprotivok Laco, ktorý zlikvidoval šancu Kokavca. Skóre sa menilo až v úvode 34. minúty a opať to boli bielo-červení, ktorí mali ruky nad hlavou. Hričinovu nahrávku spoza brány počas presilovky zužitkoval Jokila. Do konca druhého dejstva mal ešte dobrú príležitosť Huna a v brejku Stupka, ruský legionár však statočne odolával.

Zdramatizovanie stretnutia nepriniesol ani úvod záverečnej dvadsaťminútovky, keď Chorošunom vyrazený puk po Drábekovej strele nedokázal zasunúť do brány Nemec. Ani po dvoch využitých presilovkách hostí sa „vlci“ nepoučili a zbytočne sa nechali vylučovať. Tentokrát však svoje tresty prečkali bez inkasovaného gólu. Ďalšiu sľubnú príležitosť zahodil Smotrila, jeho delovku schoval v lapačke azda najlepší „baran“ na ľade. Zápas sa začal definitívne kryštalizovať v 53. minúte, kedy padol tretí banskobystrický gól, tentokrát z hokejky Hričinu. Žilina však dokázala odpovedať, a to zásluhou Houdeka. Ten si v chaose pred Chorošunom našiel puk a upravil na konečných 1:3.