Komunitná nadácia Zdravé mesto realizuje od pondelka 5. decembra do štvrtka 22. decembra v kníhkupectve Artforum na Dolnej ulici projekt „Daruj knihu deťom“.

daruj_knihu_2016Projekt Daruj knihu deťom je organizovaný už po jedenásty krát. „V spolupráci s organizáciami Nádej deťom, Centrum dobrovoľníctva, Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica a Klub Pathfinder sme zozbierali informácie o deťoch, ktoré túžia po knižke, ale z rôznych dôvodov im ju nemá kto kúpiť. Jedná sa o deti zo sociálne odkázaných rodín a mnohopočetných rodín“, povedala Beata Hirt, riaditeľka nadácie.

Ľudia, ktorí prídu nakupovať do kníhkupectva majú príležitosť kúpou označenej knihy urobiť radosť konkrétnemu dieťaťu. Označenú knihu si vyberú, pri pokladni zaplatia a nechajú v kníhkupectve. Knihy budú následne doručené svojim adresátom. Od roku 2004 do 2015 sa pomocou tohto projektu podarilo darovať 656 kníh. Tento rok nájdete v kníhkupectve Artoforum označených viac ako 100 knižných prianí. V rámci tohto projektu tak už po jedenásty krát môžete urobiť radosť deťom, ktoré by inak knižku pod stromček nedostali.