Od štvrtku prichádzajú na plátna banskobystrického multikina ďalšie filmové novinky svetovej kinematografie. Už o niekoľko dní sa môžete tešiť aj na premiéru českej novinky Líbáš jako ďábel.

Temné tiene

V roku 1752 vyplávali Joshua a Naomi Collinsovci so svojim synom Barnabasom loďou z anglického Liverpoolu, aby v Amerike začali nový život. Ani oceán im však nepomôže v tom, aby unikli záhadnému prekliatiu, ktoré ich rodinu prenasleduje. Uplynie 20 rokov a Barnabasovi (Johny Depp) leží svet pri nohách – teda aspoň mesto Collinsport v štáte Maine. Majiteľ panstva Collinwood  – Barnabas je bohatý, má moc a je notorický playboy… až kým neurobí osudnú chybu – zlomí srdce Angelique Bouchard (Eva Green). Angelique je čarodejnica a prichystá mu osud horší než je samotná smrť – premení ho na upíra a následne pochová zaživa. O dvesto rokov neskôr sa Barnabas nechcene dostane zo svojej hrobky a prichádza do úplne iného sveta roku 1972. Vracia sa na panstvo a zistí že z kedysi veľkolepého panstva sú dnes len ruiny. Zbytku rozpadnutej rodiny Collinsovcov sa darí o niečo lepšie, každý ale skrýva svoje temné tajomstvo. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddardová (Michelle Pfeiffer) privoláva blízku psychiatričku Dr. Juliu Hoffmanovú (Helena Bonham Carter), aby im rodinné trápenie pomohla vyriešiť. Na usadlosti žije tiež neúspešný brat Elizabeth Roger Collins (Johny Lee Miller), jej pubertálna dcéra a rebelka Carolyn (Chloea Moretz) a Rogerov predčasne vyspelý desaťročný syn David Collins (Gulliver McGrath).

[youtube qW5pimT2fwM 590 350]

Street dance 2 3D

Po fenomenálnom úspechu prvého dielu StreetDance 3D prichádza na tanečný parket kín jeho celkom nové pokračovanie  StreetDance 2. Film nás zasa bude prekvapovať novou a neotrepanou kombináciou tanečných štýlov, ktoré si iba málokto dokáže predstaviť spolu na jednom tanečnom parkete. Na známych miestach celej Európy sa odohrávajú tanečné fúzie, ktoré svet ešte nevidel. StreetDance 2 je väčší, lepší, odvážnejší a hlavne späť a opäť v 3D!

Tanečník Ash (Falk Hentschel) je samotár, ktorý cestuje a súťaží v streetdance. Snaží sa byť tým najlepším z nejlepších a jeho snom je vyhrať Svetový šampionát a poraziť svojho najväčšieho rivala Vince z tanečnej skupiny Neporaziteľných. Šanca sa blíži – títo trojnásobní šampióni budú čoskoro vystupovať v Paríži. Ash okamžite vyráža hľadať najlepších tanečníkov po celej Európe, aby mohol zostaviť novú tanečnú skupinu. Zo všetkým mu pomáha jeho nový kamoš Eddie (Georgie Smpson).

Prvou zástavkou je dánska Kodaň, kde sa im podarí získať Eddieho starého kamaráta Stepha, ďalším je Tino, ktorého na pláži na Ibize obletuje húf krásnych dievčat. Nasleduje Skorpion zo Švajčiarska, Bam Bam z Amsterdamu, Kill a jeho bratranec Junior z Berlína. V Londýne narazia na skupinu The Surge.Potom prídu do Prahy vyzdvihnúť Terrabita, ďalším tanečníkom je Ali z Lyonu a nakonec Yo Yo  a Legend z Ríma.
Keď je celé obsadenstvo v Paríži, nájdu si podnájom a navzdory pár maličkostiam sú všetci pripravení bojovať s Neporazitelnými. Eddie a Ash sa ešte zastavia v samom srdci Paríža a to priamo v podzemnom klube Salsa. Tu Ash prvýkrát zbadá krásnu Evu (Sofia Boutella) tancujúcu vášnivú salsu na pódiu v boxerskom ringu a rozhodne sa ju zapojiť do svojej skupiny. Eve sa tento nápad najskôr nepozdáva, ale nakoniec súhlasí. Spojenie streetdance a vášnivej salsy prebudí vzájomnú vášeň aj v srdciach Evy a Ashe, ale čo ďalej? Má vôbec táto narýchlo vytvorená skupina tanečníkov z celej Európy proti neporaziteľným šancu? Uvidíte v kinách už od 10. mája.

[youtube DWUwy31LRsM 590 350]

Detské kino – Happy Feet 2 3D

(víkend 12.5. a 13.5. o 14:00)

Animovaná komédia Piráti! Spolok babrákov sleduje vzrušujúce dobrodružstvá veselej ale smoliarskej bandy pirátov, ktorí sa plavia po mori. Dobrodružstvo sa začína, keď kapitán pirátov so svojou posádkou tiahne do boja proti svojmu odvekému rivalovi Blackovi Bellamymu, aby získal vytúženú cenu „Pirát roka“. Ich cesta vedie z Karibiku až do viktoriánskeho Londýna, kde sa stretávajú s všemocným nepriateľom, ktorý je odhodlaný vymazať pirátov zo zemského povrchu raz a navždy. Piráti zisťujú, že ich cesta je víťazstvom dobromyseľného optimizmu nad nudnými silami zdravého rozumu…

[youtube GpGbPjiakp8 590 350]

ARTMAX – Faust

(len 16. 5. 2012 o 20:50)

Neopätovaná láska, neukojené vášne. Film, ktorý vás vtiahne do sveta dávno minulých čias, je strhujúcou púťou, plnou poetických i drsných záberov. Sokurovov zvláštny film naliehavo poukazuje na ľudské slabosti a chyby a znovuobjavuje Fausta ako hlboko ľudský príbeh. Zaujme nevšednými hereckými výkonmi Johannesa Zeilera, Hanny Schygully a Antona Adasinjského (frontmana divadelného zoskupenia DEREVO). Hoci sa Sokurov nechal voľne inšpirovať Goetheho príbehom, tento známy mýtus o zapredaní duše diablovi radikálne reinterpretuje. Faust je mysliteľom i rebelom, zároveň anonymným človekom z mäsa a kostí, ktorého ovládajú vnútorné popudy chamtivosti a chtivosti. Po filmoch Moloch (o Hitlerovi), Taurus (o Leninovi) a Slnko (o Hirohitovi) je Faust záverečným dielom Sokurovovej tetralógie.

[youtube QjafVJg-G6Q 590 350]

BABSKÁ JAZDA – Líbáš jako ďábel

(len 16.5.2012 o 18:20)

Už 16.5. sa v CINEMAX BANSKÁ BYSTRICA uskutoční ďalšia akcia s názvom Babská Jazda. Môžete sa tešiť na wellcome drink, darčeky, tombolu a skvelú atmosféru.

Dva roky po diváckom hite Líbáš jako Bůh, prichádza autorka a režisérka Marie Poledňáková s voľným pokračovaním úspešnej komédie. Príbeh filmu začína vo chvíli, keď staré manželské zväzky sú definitívnou minulosťou a Helena s Františkom sa pokúšajú začať nový, spoločný život.

Avšak, ako už to tak býva, puto s bývalým životom nejde pretrhnúť len tak jednoducho. Stále je to vaša rodina, vaše okolie a vaši bývalí partneri, ktorí do spoločného života patria.

[youtube ErJU7oQM5g8 590 350]

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…