Aj tento týždeň prinášame na portáli BBonline.sk predstavenie zaujímavej novinky z pultov slovenských kníhkupectiev, ktorú tentokrát prináša vydavateľstvo NOXI. Ani tentokrát nezabúdame na súťaž o predstavovanú knižku.

Pre všetky ženy, ktoré milujú módu a obdivujú nezameniteľný francúzsky štýl obliekania máme milé prekvapenie – lahôdku v podobe knižky So šarmom Parížanky z vydavateľstva Noxi. Francúzska ikona elegancie Ines de la Fressange v knihe radí ako dosiahnuť štýl a krásu. Všetky tipy nazbierala počas niekoľkých desaťročí pôsobenia v módnom priemysle. Kniha sa stala medzinárodným bestsellerom.

Chcete sa obliekať ako Parížanka? Podľa tejto knihy si môžete zostaviť rovnaký šatník! Stačí na to len sedem cenovo dostupných základných prvkov, ktoré skombinujete s príťažlivými doplnkami. V knihe sa dozviete, v ktorých obchodoch Parížanky nakupujú oblečenie, kozmetiku a dekoratívne doplnky. Pozriete si adresy najobľúbenejších parížskych obchodov aj s telefónnymi číslami a internetovými adresami. Navštívite aj vybrané hotely, reštaurácie a ďalšie menej známe miesta v Paríži, ktoré jednoducho treba vidieť! Nechýba ani na mieru šitý sprievodca pre rodinnú zábavu. Na knihe spolupracovala Sophie Gachetová, módna novinárka časopisu Elle. Aj vďaka nej tu máte módny Paríž ako na dlani.

Ines de la Fressange stelesňuje pre mnohých typickú Francúzsku – je elegantná, krásna, šarmantná a sebavedomá. Ako modelka zažiarila v 80. rokoch, bili sa o ňu módne domy ako Kenzo, Jean Paul Gaultier či Christian Lacroix. Niekoľko rokov bola múzou Karla Lagerfelda a pred štyrmi rokmi sa opäť vrátila na módne móla. Hoci má 54 rokov, vyvolala opäť senzáciu. Móda sa mení, Ines ostáva… Ines je aktuálne tvárou značky L´ Oreal Paris a šéfuje firme Roger Vivier, ktorá sa špecializuje na topánky, kabelky a doplnky. Jej rady a tipy sú preto považované za absolútne povolané a dámam radí, ako sa vyvarovať začiatočníckych faux pas.

So šarmom Parížanky je úžasná kniha plná praktických tipov, ako sa elegantne obliekať, ako si vyberať doplnky, či ako si urobiť závideniahodný make-up. Nechýbajú rady pri

zariaďovaní bytu, Ines predstavuje svoje obľúbené obchodíky, kaviarne i reštaurácie v Paríži, kde to dýcha povestným savoir vivre. Z knihy So šarmom Parížanky, vďaka fotografiám  a Inesiným vlastným kresbičkám cítiť tú pravú parížsku atmosféru. A predovšetkým Haute couture, Glamour, slávna Femme fatale… Ako sa píše v úvode knihy – nemusíte pochádzať z Paríža, aby ste si osvojili štýl Parížanky… Napokon, Ines sa narodila na juhu Francúzska, v Saint-Tropez. Z jej „zlatých pravidiel“ spomenieme napríklad: Nepodliehajte konvenciám, nesplývajte s okolím, nikdy sa nezanedbávajte! Vždy si vyberte správne doplnky, ktoré váš vzhľad dotvoria… Len tak, ale vôbec nie mimochodom, treba ešte spomenúť, že modelom Parížanky v jej knihe je jej dcéra Nina…

Knižku samozrejme už dnes nájdete v každom dobrom kníhkupectve, ale skúsiť môžete aj svoje šťastie. Stačí nám do pondelka 23. júla 22.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku: Ktorá módna novinárka spolupracovala na knihe So šarmom Parížanky?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Júlia Bírešová.