Portál BBonline.sk vám každý týždeň predstavuje knižné novinky vydavateľstva Ikar, ktoré zároveň môžete aj vyhrať v našej súťaži.

Suzanne Collinsová: Hry o život

Raz do roka sa vybraní chlapci a dievčatá musia stretnúť v hre o život a pred zrakmi televíznych divákov bojujú o prežitie. Hlavnou hrdinkou trilógie HRY O ŽIVOT je 16-ročná Katniss, ktorá žije sama so svojou matkou a mladšou sestrou. O otca prišla pred rokmi pri banskom nešťastí. Všetkým vládne bohaté Sídlo, ktoré obklopuje dvanásť chudobných obvodov. Sídlo vládne železnou rukou a každoročne si svoju moc dokazuje hrami o život. Tento rok vybrali sestru Katniss, čo ona nedopustí a nastúpi na hry namiesto nej. Ak má zvíťaziť, musí zničiť ostatných dvadsaťtri protivníkov… Aj keď je zvyknutá prekonávať životné prekážky, táto je z nich asi najťažšia. Musí zvážiť otázky prežitia v rozpore s ľudskosťou a láskou, aby súboj vyhrala a vrátila sa domov.

Hry o život sa stali fenoménom. Krutý osud nezlomnej Katniss a dobrosrdečného Peeta chytili za srdcia milióny čitateľov na celom svete. Suzanne Collinsová stvorila knižnú trilógiu, ktorá podľa fanúšikov fantasy zmenila svet literatúry. A rozdelila ho na svet pred Hrami o život a po nich… Je to príbeh plný napätia, dobrodružstva aj lásky, a hoci sa dej odohráva v budúcnosti, dajú sa v ňom nájsť znepokojivé podobnosti zo života v súčasnosti

Od svojho vydania v roku 2008 sa román Suzanne Collinsovej Hry o život udržal v rebríčku The New York Times bestsellerov celých 25 týždňov. Preložený bol do 32 jazykov. V rokoch 2008 – 2009 Hry o život získali cenu Cybils v kategórii fantasy/sci-fi knihy pre mládež. Okrem toho dostali ocenenie New York Times Notable Book v roku 2008, Publishers Weekly Best Book 2008 a ďalšie. Slovenské vydanie všetkých troch častí: Hry o život, Skúška ohňom a Drozdajka vyšlo v Ikare v rokoch 2009 – 2011.

Teraz vychádza celá trilógia v jednej knihe v originálnej úprave so špeciálnou lentikulárnou fóliou a efektnou animáciou na obálke a vy ju môžete v našej súťaži vyhrať!

Treba ešte dodať, že filmová verzia bestselleru Hry o život sa práve hrá v našich kinách, aj v banskobystrickom Cinemaxe. Máte možnosť porovnať – film a knihu. Film (USA) režíroval Garry Ross, na scenári s ním spolupracovala autorka románu Suzanne Collinsová. V hlavných úlohách tohto viac ako dvojhodinového filmu (142 min.) uvidíte: Jennifer Lawrence, Josha Hutchersona, Lennyho Kravitza, Liama Hemswortha, Woodyho Harrelsona a ďalších. Filmová spoločnosť Lionsgate ohlásila už filmové pokračovanie ďalších dvoch častí trilógie. Skúška ohňom je naplánovaná na rok 2013 a Drozdajka na rok 2015.

Ak vás táto knižná novinka od vydavateľstva Ikar zaujala, nájdete ju v každom dobrom kníhkupectve, ale získať ju môžete aj prostredníctvom našej súťaže. Stačí do nedele 1. apríla 22.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá pre túto knižku znie: V ktorom roku prvýkrát vyšla kniha Hry o život?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Simona Sámelová.