Aj tento týždeň vám predstavujeme ďalšiu zaujímavú novinku z pultov kníhkupectiev. V spolupráci s vydavateľstvom Ikar prinášame aj pravidelnú súťaž o predstavovanú knižnú novinku.

Corinne Hofmannová: Afrika, moja láska

„Mnohí Afričania nechápu, prečo sa my „bieli“ tvárime tak namosúrene a prečo sa ustavične za niečím naháňame. Podľa nich predsa máme všetko, čo na spokojný život potrebujeme. A majú pravdu! Lenže my si to, žiaľ, neuvedomujeme. Priznávam sa, že na Afrike ma nesmierne priťahuje aj jej nepreniknuteľnosť a nepredvídateľnosť, chaos, aký k nej neodmysliteľne patrí, divočina i nádherné zvieratá. Ani to by však nič neznamenalo bez jej srdečných, veselých a vtipných obyvateľov, bez ohľadu na to, či hovoríme o južnej, západnej alebo východnej Afrike. Fascinuje ma kombinácia radosti zo života, ležérneho prístupu k nemu i dôvery v Boha, ktoré tunajší obyvatelia napriek ťažkým podmienkam nestrácajú. Ich životný pocit sa nedá kúpiť za peniaze. Môžeme sa len pokúsiť prijať niečo z neho do svojich sŕdc. Afrika pre mňa znamená vášeň a lásku,“ hovorí autorka známych a úspešných kníh Corinne Hofmannová, ktorá žila v Afrike niekoľko rokov

Kniha Afrika, moja láska je voľným pokračovaním jej mimoriadne úspešnej trilógie Biela Masajka, Návrat z Afriky, Stretnutie v Barsaloi.

V najnovšom príbehu Corinne žije vo Švajčiarsku a usiluje sa začať nový život, ktorý by sa nespájal s jej africkým príbehom. Cestuje po svete, no stále sa jej cnie za Afrikou. Preto prijíma ponuku, aby zachytila životné príbehy najchudobnejších obyvateľov Kene a priblížila ich čitateľom. Opäť cestuje do Nairobi a stretáva sa s obyvateľmi Kibery, jedného z najväčších slumov. Keď už je v Keni, rada by sa opäť stretla aj s rodinou bývalého manžela. Matka s dcérou sa vydávajú na dobrodružnú cestu do afrického buša, kde na ne okrem širokého príbuzenstva čakajú ďalšie vzrušujúce zážitky.

Corinne Hofmannová je švajčiarska spisovateľka, autorka autobiografických románov o živote v Keni. Keňu navštívila prvý raz v roku 1986 a presťahovala sa tam v roku 1987. Koncom roka 1990 utiekla naspäť do Švajčiarska so svojou vtedy ešte malou dcérou. Do Kene sa vrátila až po štrnástich rokoch, keď sa tu nakrúcal film podľa jej úspešnej knihy Biela Masajka.

Aj túto knižku od vydavateľstva Ikar môžete získať prostredníctvom našej súťaže. Zapojte sa aj vy do 7. augusta 24.00 h odpoveďou na otázku: Ktorá kniha Corinne Hofmannovej je sfilmovaná?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Petra Blašková.