Málo slnečných lúčov, občasné sneženie, dážď i mráz. Takýto ráz malo v uplynulých dňoch a týždňoch počasie v Banskej Bystrici. Zmena v nasledujúcom týždni nenastane.

Pondelok bude polooblačný, podvečer začne oblačnosť pribúdať. So zrážkami ale počítať nemusíme, menšie sneženie by sa len miestami mohlo objaviť okolo obeda. Teplota vzduchu sa bude v ranných hodinách pohybovať len okolo -2 stupne Celzia, okolo poludnia stúpne až na +2 stupne.

Utorok má byť podľa počítačových predpovedných modulov zamračený, podvečer je už predpoklad sneženia. Počas dňa sa teplota vzduchu vyšplhá k len k -1 stupňu Celzia.

Streda prinesie z rána pokračovanie nočného sneženia, ktoré postupne ustane. Počas dňa bude obloha prevažne zamračená, k večeru sa mierne vyjasní. Teploty vzduchu sa budú pohybovať na úrovni okolo -1 stupňa Celzia a pocitovú teplotu znepríjemní nárazový vietor.

Štvrtok začne nad Banskou Bystricou prevažne jasným ránom, ale oblaky sa postupne na oblohe začnú zhusťovať a popoludní už bude takmer úplne zamračené. Prípadné menšie snehové zrážky sa môžu miestami vyskytnúť len večer. Teplota vzduchu neprekročí bod mrazu a počas dňa sa bude pohybovať okolo -4 až -1 stupňov Celzia.

Piatok odštartuje trojicu zamračených dní. Posledný deň pracovného týždňa bude zamračený, pri teplote vzduchu okolo -2 stupne Celzia s možnosťou celodenného sneženia.

Víkend prinesie pokračovanie zamračeného a chladného počasia. Teplota vzduchu môže už v sobotu mierne prekročiť bod mrazu, ale napriek tomu je počas dňa predpoklad sneženia. Od nedele sa musíme pripraviť na postupné otepľovanie vzduchu, ktoré so sebou môže priniesť dažďové zrážky. V nedeľu by mal teplomer v Banskej Bystrici ukázať maximálne okolo plus štyri stupne Celzia.