Tlaková výš, jasná obloha, no mrazivé teploty. Predĺžený víkend bude na strednom Slovensku v znamení extrémnych mrazov nielen počas nocí, ale aj počas slnečných dní.

pocasie banska bystrica zimaSlovenský hydrometeorologický ústav vydal počnúc piatkovým večerom výstrahu II. stupňa pred mimoriadne nízkymi teplotami, ktoré sú aj v tomto zimnom období zriedkavé. Až do soboty varuje pred poklesom teplôt na území okresu Banská Bystrica miestami až do -24 stupňov Celzia.

Nízke nebudú len nočné teploty, ale aj denné. V piatok bude počas dňa len okolo -12 stupňov, v sobotu potom ešte chladnejšie pri dennej teplote okolo -15 stupňov Celzia. Zmiernenie teplôt potom nastane až v nedeľu, kedy by sa denné maximum malo pohybovať okolo -6 stupňov. Počas celého víkendu má byť prevažne jasno, oblačnosť narastie len ojedinele.

SHMÚ naďalej varuje aj pred silným vetrom, ktorý môže byť nebezpečný pre ľudské aktivity vo vyšších polohách a na kopcoch okresu. Rýchlosť vetra môže miestami dosahovať aj cez 30 metrov za sekundu. Na cestách sa navyše môžu tvoriť snehové jazyky a záveje.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.