Tradičné veľkonočné trhy ozdobia Námestie SNP aj tento rok. Od 15. do 22. marca si budú môcť Banskobystričania a návštevníci mesta zakúpiť rôzne suveníry symbolizujúce Veľkú noc a pochutnať si na širokej ponuke jedál a nápojov.

Velkonocné trhy, 25.3.2013, Banská BystricaV piatok, 11. marca pribudne na námestí aj veľkonočná breza, ktorá pripomenie blížiace sa najvýznamnejšie kresťanské sviatky.

Stánky s remeselníckymi výrobkami ponúknu každý deň od 9:00 hod. do 19:00 hod. ľudovo-umelecké predmety z kože, dreva a šúpolia. Farebné kraslice, maľované vajíčka i kvetinové ikebany, doplnia bohatú škálu tradičných symbolov Veľkej noci. Trhy poskytnú okrem iného aj prútené výrobky, pletené korbáče, medovníky, pekárenské a cukrárenské dobroty, med, medovinu, produkty z včelieho vosku či cukrovinky. Stánky s občerstvením budú do 20:00 hod. lákať návštevníkov vôňou čerstvých langošov, trdelníkov i chlebových posúchov.

O program sa počas celého týždňa postarajú detské folklórne súbory Matičiarik, Radosť, Prvosienka, ale aj ľudová hudba a folkloristi z FS Urpín i Bystrina. Vystúpi aj Fujarové trio „Javorová húžva“ a heligónkár Pavol Majerík. Tvorivé dielne naučia malých aj veľkých šibačov, ako si upliesť svoj prvý veľkonočný korbáč.