Vydanie posledného čísla mesačníka BBSK Náš kraj pobúrilo ľudí nielen v našom regióne. Hŕstka členov dosiaľ málo známej Strany občianskej ľavice (SOĽ) priviezla v nedeľu popoludní na Námestie SNP kontajner, v ktorom spomenuté noviny zapálili.

kontajner solK iniciatíve pálenia novín sa pripojilo aj niekoľko tunajších študentov. Predstavitelia SOĽ, vrátane jedného z kandidátov na post poslanca Európskeho parlamentu, prezentovali v rozhovoroch pre novinárov, ktorí vyrovnali počet protestujúcich, obsah svojho volebného programu. Ten je v kontraste s myšlienkami predsedu BBSK Mariana Kotlebu.

Krátko po zapálení obsahu kontajnera, došlo k malému výbuchu, ktorý prekvapil okoloidúcich, iniciátori myšlienky si však následne jednotlivé rozletené kusy novín pozbierali.

Druhé číslo krajských novín vyšlo minulý týždeň. Transparency international Slovensko ich označilo za propagandistické a vyzvalo župana Mariana Kotlebu, aby prestal takýto mesačník financovať z peňazí obyvateľov kraja. Župan v piatok prehlásil, že za obsahom novín stojí.

Poslanci BBSK na svojom minulotýždňovom zasadnutí prelomili veto predsedu BBSK ohľadom schválenia tohtoročného rozpočtu, v ktorom škrtli výdavky na vydávanie novín Náš kraj.