Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica sa po úspešnom predkole proti Dukle Trenčín stretnú v štvrťfinále play-off Tipos extraligy s rivalom zo Zvolena. Séria štartuje už v piatok 25. marca na ľade rytierov. Pri tejto príležitosti sme vyspovedali Michala Kabáča, útočníka baranov.

Barani odohrali posledný duel proti Trenčanom v nedeľu. Na prípravu na pohronské derby sériu tak mali štyri celé dni. „Kabyho“ sme sa na úvod opýtali na to, aká nálada panovala na tréningoch hokejistov HC ’05 počas týždňa. „Nálada bola dobrá, máme za sebou ťažkú sériu a sme radi, že sme postúpili. Teraz sa pripravujeme a tešíme sa na Zvolen. Určite sa tešia aj fanúšikovia. Bolo nám treba aj oddýchnuť, keďže sme hrali veľa zápasov za krátky čas. Za tých pár dní už ťažko niečo natrénovať. Už len dolaďujeme veci, ktoré potrebujeme. Ja si myslím, že naša hra môže na Zvolen platiť, a keď ju budeme hrať celých šesťdesiat minút, tak môžeme byť úspešní,“ odpovedal Michal Kabáč.

Bystričania zvíťazili v predkole play-off nad trenčianskou Duklou 3:1 na zápasy. Všetky stretnutia boli tesné, pričom barani vyhrali raz najtesnejším rozdielom, dvakrát o dva góly (v oboch prípadoch skórovali do prázdnej bránky) a ich jediná prehra sa zrodila až po predĺžení. „Trenčín začal každý zápas dobre, vždy dal prvý gól, čo nám chýbalo a chceme to zlepšiť proti Zvolenu. Na druhej strane, asi sme na tom boli fyzicky lepšie ako Trenčín, keďže závery zápasov nám vychádzali. Takže podľa mňa o našom postupe rozhodlo to, že v druhej polovici zápasu sme boli vždy lepším mužstvom,“ opísal rozhodujúce faktory postupu cez Trenčín asistent kapitána baranov.

Zverenci Anttiho Karhulu museli absolvovať predkolo kvôli tomu, že sa do vytúženej prvej šestky po základnej časti napokon nedostali, a nepostúpili tak do štvrťfinále priamo. Tento cieľ sa však ešte pred príchodom fínskeho lodivoda zdal ako nereálny. „Všetci sme dúfali a verili, že spravíme tú prvú šestku. Posledný mesiac-dva sme hrali úplne iný hokej ako na začiatku sezóny, a preto nás aj mrzelo, že tá šestka nevyšla. Teraz sa však musíme sústrediť na play-off a ja verím, že dokážeme spraviť dobrý výsledok. Urobíme všetko pre to, aby sme proti Zvolenu zvíťazili,“ vyjadril sa 26-ročný útočník.

Barani odohrali proti Zvolenu v aktuálnej sezóne šesť zápasov, pričom zvíťazili len raz, a to v poslednom meraní síl, keď už aj s podporou fanúšikov na vynovenom bystrickom zimáku uspeli po samostatných nájazdoch. „Tie vzájomné zápasy boli tesné. Play-off je nová súťaž, nik sa už nepozerá na to, aké boli predchádzajúce vzájomné zápasy. Spočiatku nám ešte v derby zápasoch nemohli pomôcť fanúšikovia, ale odkedy už mohli chodiť na hokej, tak nám aj proti Zvolenu vytvorili takú atmosféru, aká vždy na zápasoch bývala. Ja si myslím, že teraz už bude atmosféra taká, akú tu nezažil ešte nikto,“ povedal smerom k štvrťfinálovej derby sérii Kabáč.

Ako prví budú hrať doma rytieri, ktorí privítajú banskobystrických hokejistov v piatok 25. a v sobotu 26. marca, v oboch prípadoch o 18.00 h. Barani už zvolenský zimný štadión dôverne poznajú, keďže v minulej sezóne hrali na ľade HKM svoje domáce zápasy. Michala Kabáča sme sa tak opýtali na to, ako sa mu vo Zvolene hrá. „Ak mám povedať pravdu, zo začiatku som to tam veľmi rád nemal. Je tam väčšie ihrisko ako v Bystrici, aj mi prostredie vo Zvolene prišlo také tmavšie. Ale ako sme tam začali hrávať minulú sezónu domáce zápasy, tak som si zvykol, a celkom som si to tam aj obľúbil,“ odpovedal jeden z lídrov bystrického mužstva.

Fanklub Bystrickí anjeli vyzýva všetkých fanúšikov HC ’05 Banská Bystrica, ktorí neplánujú prísť vo Zvolene do sektoru hostí, aby si zakúpili vstupenky na miesta v blízkosti sektora hostí a pridali sa k fanklubu aktívnym fandením baranom. Vstupenky na prvé dva zápasy štvrťfinálovej série si môžete zakúpiť tu: 1. zápas, 2. zápas.

Séria sa po dvoch zápasoch pod Pustým hradom presunie pod Urpín v utorok 29. marca, kedy barani privítajú rytierov o 18.00 h. Stredajší štvrtý štvrťfinálový zápas sa odohrá od 18.30 h, keďže už o 16.00 h si basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica zmerajú sily v druhom semifinále extraligy žien s majstrovským Ružomberkom. Najbližšiu stredu tak budete mať možnosť prísť podporiť bystrické pumy aj baranov v jeden deň. Vstupenky na domáce zápasy HC ’05 Banská Bystrica si môžete zakúpiť tu.

Program zápasov štvrťfinálovej série

1. zápas – piatok 25.03 o 18.00 h: HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica
2. zápas – sobota 26.03 o 18.00 h: HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica
3. zápas – utorok 29.03 o 18.00 h: HC ’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen
4. zápas – streda 30.03 o 18.30 h: HC ’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen
prípadný 5. zápas – piatok 1. apríl o 18.00 h: HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica
prípadný 6. zápas – nedeľa 3. apríl o 18.00 h: HC ’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen
prípadný 7. zápas – utorok 5. apríl o 18.00 h: HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica