Do nového 37. týždňa vstúpime v Banskej Bystrici takmer letnými teplotami. Počasie sa ale v polovici týždňa zmení a počas jarmoku sa už nezapotíme.

Azda vôbec poslednýkrát v roku prekročí teplomer v Banskej Bystrici vonkajšiu maximálnu dennú teplotu na úrovni zhruba 28 stupňov Celzia. A to hneď v pondelok aj v utorok. Dáždniky nám počas týchto dní určite nepochybia, aj keď v pondelok podvečer pribudne oblačnosti a oblaky sa kde tu na oblohe vyskytnú aj v utorok.

Zmena počasia príde nad stredné Slovensko v stredu. Oblačnosti výrazne pribudne, popoludní z nej môže aj spŕchnuť a to všetko už len pri maximálnej teplote okolo 25 stupňov Celzia.

Otvorenie prvých stánkov a kolotočov v rámci 355. Radvanského jarmoku vo štvrtok budú počas takmer celého dňa sprevádzať zrážky a pomerný chlad na dopoludňajšom maxime okolo 17 stupňov Celzia, pričom počas dňa bude táto teplota ešte viac klesať. Kvasenie burčiaku sa síce spomalí, ale nasledujúce hlavné jarmočné dni už budú o niečo príjemnejšie. V piatok, sobotu i nedeľu stúpne maximálna denná teplota na 18 až 20 stupňov a pri polooblačnom počasí možno len málo zaprší v sobotu i v nedeľu podvečer.

Slnko bude v našich končinách vychádzať okolo štvrť na sedem ráno a zapadať už o siedmej večer.