Čo sa týka domácich spotrebičov, sušičky síce nie sú u nás ničím výnimočným, nie sú však ani niečím úplne bežným. Pre množstvo ľudí, hlavne v bytoch, majú skrátka priveľké nároky na priestor. Prečo by si však mal každý skúsiť nájsť priestor práve pre sušičku?

Všetko vysuší rýchlo a veci zanechá skutočne príjemné na dotyk

Je vlastne rozdiel medzi vecami vysušenými v sušičke a na sušiaku v izbe, či na balkóne? Rozhodne áno! A najviac to asi ucítite pri uterákoch a osuškách. Tiež neznášate, keď vyberiete zo skrine uterák, či osušku a strašne „škriabe“? So sušičkou sa vám to nestane. Obzvlášť uteráky a osušky sú totižto po vysušení v sušičke príjemne mäkké.

Ďalšou výhodou sušičky je, že šetrí čas. Hlavne dámy určite už zažili situáciu, keď si zo zaujímavých podujatí dnes vybrali nejaké, na ktorom sa chceli zúčastniť, hneď si aj v hlave predstavili dokonalý outfit a zrazu objavili na niektorom oblečení fľak. Vyprať by sa to ešte stihlo, ale čo so sušením? To predsa trvá niekoľko hodín. A potom to treba ešte prežehliť.

So sušičkou to všetko stíhate. Sušenie v nej totižto trvá zlomok času oproti tomu „klasickému“. Rovnako tak pri veľkej časti vecí odpadá nutnosť žehlenia. Obzvlášť ak ich hneď po vytiahnutí zo sušičky poskladáte.

Nájdite si pre sušičku priestor a neoľutujete

Akú sušičku si však vybrať? Ak vám ide v prvom rade o kvalitu, jednoznačnou voľbou bude špičková sušička Miele. Táto nemecká značka pri svojich spotrebičoch kompromisy v kvalite rozhodne nerobí.

A čo s tým priestorom potrebným pre sušičku? Na jednej strane je pravda to, čo bolo spomenuté v úvode, že sušička rozhodne nie je malý spotrebič. Avšak pokiaľ musíte v zime sušiť prádlo vnútri na sušiaku, ten taktiež zaberie dosť priestoru. A obzvlášť rodiny s malými deťmi niečo sušia prakticky stále.

Na záver je tu bonus hlavne pre alergikov. Ak poznáte niekoho, kto má sušičku, opýtajte sa ho, koľko prachu z oblečenia sa zachytí vo filtri počas sušenia. Neverili by ste, čo na oblečení ostane aj po vypratí.