Krajina lesných bytostí, marionet a maňušiek, Gulliverovo, Andersenovo… To všetko v Bábkovom divadle na Rázcestí a v novom divadelnom ARtBORÉTE počas tohto leta. Lebo toto divadlo chce byť so svojimi divákmi a diváčkami aj cez prázdniny.

Čo je ARtBORÉTUM? Záhrada pri Vile Dominka, ktorá sa vďaka šikovným rukám a elánu pracovníkov divadla zmenila na oázu pokoja a hier. ARtBORÉTUM malo svoju malú premiéru 28. júna, kedy privítalo deti z Turčianskych Teplíc. Užili si v ňom bábkový ateliér. Veľká premiéra bude v utorok 13. júla, keď divadlo otvorí brány Krajiny lesných bytostí.

„Prežite s nami prázdninový čas! Objavíte čarovné krajiny plné prekvapení, inšpirované našimi divadelnými rozprávkami. Čaká na vás inscenovaná aktívna výstava s hercami a herečkami v celom priestore divadla. V zákutiach našej vily preskúmate mnohoraké prekvapenia a zažijete rôzne ateliéry. Na záver sa môžete potešiť, inšpirovať alebo spokojne oddychovať v divadelnom ARtBORÉTE vedľa našej vily,“ pozýva Bábkové divadlo na Rázcestí  divákov a diváčky na výstavu V lete? V divadelnom svete!

Pozvánka do divadelného sveta:

Program

Krajina lesných bytostí

13. – 18. júl

V Krajine lesných bytostí objavíte šepoty lesa a malú sovu, čo sa bála tmy. Spoznáte krásu čítaného slova, v malom divadelnom kine nájdete potešenie pre oči i pre dušu. Na potulkách po tejto krajine odhalíte tajomstvá lesa a Zelený ateliér, kde si vytvoríte lesného kamaráta a neskôr sa občerstvíte U buka Bartolomeja. Na záver si oddýchnete v divadelnom ARtBORÉTE. Krajinou lesných bytostí sprevádzajú herci Matúš Hollý, Dodo Šamaj a dobré duše z ateliérov a produkcie.

Gulliverovo

20. – 25. júl

V inštalovanej aktívnej výstave inšpirovanej nádhernou scénou a bábkami z Gulliverových ciest, odhalíte Gulliverove poklady, Liliputániu, kde si môžete vyrobiť liliputánske mestečko pre Liliputkov, ktorí majú len osemnásť centimetrov. Nájdete tam rozprávkové kino, vypočujete si čítanie z knihy Jonathana Swifta Gulliverove cesty. Osviežite sa U piráta. Na záver potuliek si oddýchnete v divadelnom ARtBORÉTE. Gulliverovom sprevádzajú herečky Marianna Mackurová a Eva Dočolomanská a dobré duše z ateliérov a produkcie.

Andersenovo

27. júl – 1. august

Vstúpite do sveta Andersenových svetoznámych príbehov O statočnom cínovom vojačikovi a Princeznej na hrášku. Podniknete výlet piatich zmyslov. Po očku môžete sledovať rozprávky v malom kine a obidvomi uškami počúvať čítanie z knihy H. Ch. Andersena. Pokúsite sa nájsť stratený hrášok a kto ho prvý nahmatá, dostane za odmenu korunu ako pravý princ či pravá princezná. Vyskúšate si zasadiť svoj hrášok a ovoniate skutočnú zem, osvieženie dostanete U statočného. Na záver sa môžete zahrať v divadelnom ARtBORÉTE. Andersenovom sprevádzajú herci Andrej Polakovič a Alena Sušilová a dobré duše z ateliérov a produkcie.

Krajina marionet a maňušiek

3. – 8. august

Ak máte čas a chuť vdýchnuť život marionetám a maňuškám, neváhajte a určite zavítajte do našej marionetovo-maňuškovej krajiny! Očarí vás divadlo slečny Ofélie i maňuškoví obyvatelia našich rozprávok, uvidíte rozprávku O slečne Ofélii, zahráte si kvíz o bábkach z Divadelnej Hra-be-ce-dy, zapojíte sa do Minikurzu animácie a bez vlastnej bábky neodídete (vďaka ateliérom s výrobou maňušiek). Gašparkov džúsik nájdete v kaviarni a pokoj v našom divadelnom ARtBORÉTE! Krajinou marionet a maňušiek sprevádzajú herečky Mária Šamajová a Ivana Kováčová a dobré duše z ateliérov a produkcie.

Vstupy do divadelného sveta Bábkového divadla na Rázcestí sú od utorka do piatka o 9:00, 11:00 a 15:00 h, v nedeľu o 10:00 a 16:00 h. Vstupné: 4 € pre malých aj veľkých. Všetci cestovatelia a cestovateľky, ktorí zavítajú do rozprávkových krajín dvakrát, dostanú klaunskú odmenu – budú sa môcť zdarma zúčastniť klaunského workshopu, ktorý sa koná 22. augusta. Na stretnutí s klaunami a klaunkami divadla sa dozvedia aj to, ako sa dá naučiť žonglovať, padať, vstávať, plakať, smiať sa, kúzliť a všelijaké iné klaunské kúsky.

Upozornenie: Do krajín Bábkového divadla na Rázcestí môžete vstúpiť bez COVID pasu.

Viac informácií nájdete na stránke BDNR.