Vysoké letné teploty sa u nás prejavili až v závere júna. To nás ale neodradilo od toho, aby sme voľné chvíle trávili na záhrade, či terase. Práve počas letných dní viacerí majitelia nehnuteľností uvažujú nad zveľadením exteriérovej časti rodinného domu a záhrady.

Ak nad tým uvažujete aj vy, ponúkame vám praktické tipy na zveľadenie exteriérovej časti rodinného domu a záhrady.

Údržba strechy

Okrem čistenia komína by ste mali spraviť aj údržbu strechy. Síce máme leto, je potrebné dôkladne vyčistiť žľaby a zvodové múry a v prípade zatekania je nutné nájsť miesto, cez ktoré vám do interiérovej časti zateká. Údržba strechy ako jej náter, čistenie, či ochrana pred inými rôznymi nebezpečnými vonkajšími vplyvmi je veľmi dôležitá a nemala by sa podceniť.

Využite skôr chladnejšie letné dni na údržbu strechy. Pripravte ju na novú zimnú sezónu už teraz.

Údržbu strechy si ale nemusíte robiť sami. Môžete si najať firmu, ktorá sa špecializuje na výškové práce.

Veniec na vchodové dvere

Ak si chcete zveľadiť exteriér, odporúčame vám dať si vyrobiť, alebo si kúpiť pekný veniec na vchodové dvere. Odporúčame použiť hlavne typické letné kvety, ako levanduľu, či slnečnice. Keď si zavesíte pekný veľký veniec so sušených letných kvetov, máte peknú dekoráciu, ktorá bude skrášľovať vstup do vášho domu.

Živý plot a záhradná hojdačka

Príjemným spestrením a oživením záhrady je živý plot a záhradná hojdačka. Vytvorte si na záhradke oddychový kútik a oddeľte si ho od zvyšku okrasnej záhrady. Odporúčame použiť záhradné pletivá a vytvoriť si tak pevnú konštrukciu na rast ťahavých rastlín. Na živý plot môžete použiť klasický brečtan, ale ak nechcete pletivo, môžete použiť aj rýchlo rastúce fotínie.

Ak plánujete väčší zásah do záhradky, odporúčame spraviť si záhradné jazierko, v ktorom okrem rýb nesmie chýbať aj nové čerpadlo do jazierka.

Zveľadenie exteriérovej časti rodinného domu a záhrady je z času na čas potrebné, preto ak o to máte záujem, zamerajte sa predovšetkým na údržbu strechy, skrášlenie predsiene a vstupu do interiéru a na vytvorenie oddychovej časti umiestnením záhradnej hojdačky a živého plota.