V pasáži Beniczkého domu na banskobystrickom námestí už niekoľko dní púta pozornosť výstava fotografií  s aktuálnou tematikou volieb, ktorej nechýba nádych humoru.  

Autorom myšlienky, fotografií a výstavy s názvom Volebné metabillboardy a portréty 2020 je Pavol Demeš, nezávislý zahraničnopolitický analytik, bývalý minister medzinárodných vzťahov a poradca prezidenta Slovenskej republiky, a v neposlednom rade fotograf.

 „Pred dvoma desaťročiami som zistil, že počas outdoorových predvolebných kampaní sa občas vyskytnú neočakávané spojenia billboardov, ktoré posúvajú politickú komunikáciu do humorných polôh až dadaizmu. Tieto zriedkavé skladačky som nazval metabillboardmi. Odvtedy ich systematicky fotografujem a zverejňujem. Okrem nich som do tejto výstavy zaradil aj portréty z nového predvolebného projektu Portréty s logom. Ide o logo voľby2020, ktorého autorom je grafi cký dizajnér a typograf Karol Rosmány, autor známeho loga Verejnosti proti násiliu, ktoré mobilizovalo ľudí počas Nežnej revolúcie. Portréty sa rodili uprostred náhodných stretnutí s pestrou škálou ľudí v ostatných dvoch mesiacoch. Projekt je stále živý a pribúdajú doň aj fotografi e, ktoré zhotovujú iní ľudia,“ hovorí Pavol Demeš.

Výstavu pripravila Občianska iniciatíva VOĽBY2020 a autor fotografií. Cieľom občianskej iniciatívy VOĽBY 2020 je mobilizovať ľudí k volebnej zodpovednosti a rozhodnutým voličom dať priestor na vyjadrenie svojho postoja. Výstava je prehliadkou fotoportrétov známych aj menej známych ľudí, voličov spojených s touto myšlienkou, a tiež volebných metabillboardov, ktoré sú dôkazom, že aj na voľby, možno pozerať s úsmevom.

V pasáži Beniczkého domu si výstavu Volebné metabillboardy a portréty 2020 môžete pozrieť do nedele 1. marca. Viac informácií nájdete na Facebooku.