Desiaty jubilejný ročník Vínšpacírky máme úspešne za sebou. 27. apríl sa okrem bohatého programu, dobrej nálady, rekordných čísel v počte vinárstiev aj degustujúcich, niesol aj v znamení jednej novinky. Bolo ňou spustenie mobilnej aplikácie SITNOW, ktorá si za krátku chvíľu našla svojich fanúšikov.

Ako dopadla Vínšpacírka 2024

Vínšpačírka tohto roku opäť lámala rekordy. A nebolo to spôsobené len tým, že sa prihlásil rekordný počet vystavovateľov, ale aj tým, že záujem o degustovanie vínka opäť narástol. V tomto roku bolo oficiálne predaných 2500 degustačných setov, pričom návštevníkov bolo omnoho viac. Ako každý rok, aj tento bol pevnou súčasťou podujatia aj Jazz festival, ktorý len podčiarkol toto krásne popoludnie. To tento rok trvalo až do 22:00.

A popri tom sa podarilo spustiť niečo výnimočné…

Na tejto výnimočnej banskobystrickej akcii sa podarilo spustiť aj avizovanú inovatívnu mobilnú aplikáciu SITNOW, ktorá spája gastroprevádzky v meste s milovníkmi kvalitnej gastronómie. Okrem toho sa v nej budú nachádzať všetky pripravované akcie v meste, a tak Banskobystričanom už žiadna neunikne. Čo na to hovorí Denis Petrán, tvorca aplikácie?

Podarilo sa Vám odštartovať aplikáciu SITNOW? Aké sú Vaše prvé dojmy?

Som rád, že sme úspešne odštartovali, lebo to bolo najťažšie rozhodnutie v mojom živote: Postaviť si dom, alebo vytvoriť mobilnú aplikáciu SITNOW? Dnes už je jasné, že vyhrala SITNOW 😊

Viete nám v skratke popísať, aké kroky ste museli realizovať ešte pred spustením?

Za touto aplikáciou je veľmi veľa práce – od vývoja aplikácie, cez návštevu prevádzok až po marketing. Každé podnikanie začína prvým krokom, a tým našim bol vývoj aplikácie SITNOW. Druhým krokom bolo oslovenie gastropodnikov a tretím, nemenej dôležitým krokom boli koneční užívatelia, ktorí radi žijú spoločenským životom a chcú byť informovaní o všetkých akciách a podujatiach.

 

Čo Vás milo prekvapilo počas uvádzania aplikácie do života?

Bol som veľmi milo prekvapený, ako sa k tejto aplikácii postavili gastro podniky a tiež, že sú ochotní dať klientom vo forme kupónu výhody, zľavy, darčeky atď. Za toto by som im chcel veľmi pekne poďakovať. Tiež ma veľmi potešil záujem ľudí a pozitívna spätná väzba na našu aplikáciu. Je tiež dôležité spomenúť, ako je všetko na sebe závislé a prepojené. Tým, že podniky boli ochotné pristúpiť na benefity klientom, tak logicky očakávajú, že im klienti dajú spätnú väzbu a začnú využívať tieto zľavové kupóny. Tak budú prevádzky viac a viac motivované hľadať možnosti, výhody, eventy, ako si uctiť svojho zákazníka.

Čo Vás naopak trochu zaskočilo?

Tým, že ide o novovytvorenú aplikáciu, je potrebné ešte vychytať nejaké „muchy“. Tak, ako každá nová mobilná aplikácia, aj táto nesie v sebe nejaké chybičky krásy, ktoré sa ukazujú práve jej používaním. Samozrejme ich priebežne riešime a zhotovitelia ich odstraňujú. Preto by som chcel poprosiť všetkých Banskobystričanov, ktorí sú na štartovacej čiare o trpezlivosť, kým bude všetko fungovať na 100%.

Aplikácia SITNOW má v sebe veľký potenciál stať sa úspešnou. Tým, že do nej budú pribúdať ďalšie podniky, bude pribúdať aj množstvo zľavových kupónov a záujem o jej využívanie bude rásť. Preto, ak patríte k tým, ktorí milujú spoločenský život, stiahnite si aplikáciu ešte dnes. A ak ste tak už urobili, využívajte aktívne kupóny, ktoré vám podniky s láskou vytvárajú.