Taliansko je krajina, ktorú si ľudia veľmi ľahko zamilujú. Či už dovolenkári, ktorí si tu dobíjali svoje baterky, futbalisti, ktorí tu prestúpili z upršaného Anglicka alebo sezónni pracovníci, ktorí si sem prišli privyrobiť. Taliansko vám ponúka všetko, na čo si zmyslíte – skvelé jedlo, históriu, azúrové more, voňavú kávu a chutné víno, ostrovy, očarujúcu architektúru a temperamentných a priateľských ľudí, s ktorými zoznámenie je potešenie. Ktoré časti talianskej čižmy by ste rozhodne mali navštíviť?

morePozrite sa na špičku talianskej čižmy

Kalábria a dovolenka je jedna z najlepších kombinácii, pre ktoré sa môžete rozhodnúť. Najjužnejšia oblasť Talianska je známa svojim temperamentom, bodaj by nie, keď sa tu po stáročia miešala talianska a grécka kultúra. Vďaka olivovníkom ju cítite aj doteraz, vďaka krásnej architektúre vás sprevádza na každom kroku a vďaka dialektu ju počujete pri každom rozhovore s miestnymi obyvateľmi. Kalábriu prezývajú aj Karibik Európy, takže si viete predstaviť tie biele pláže a tyrkysové more, vďaka ktorým si toto meno zaslúžila. Určite navštívte pláž Tropea či Arco Magno. Alebo najlepšie obe. Obľúbeným miestom je Capo Vaticano, mestečko, ktoré považujú za jedno z najromantickejších v celom Taliansku.

Najobľúbenejší ostrov v Taliansku

Zabudnutým rajom v Stredomorí, ktorý sa začína prebúdzať je Sardínia. Druhý najväčší taliansky ostrov láka svojimi plážami a históriou. A keď ste už tu, očarí vás vôňa mora miešajúca sa s citrusmi a čerstvými rybami. A perlička pre milovníkov zvierat – nájdete tu stáda divokých koní, ktoré sa premávajú ako po prérii. Medzi najkrajšie miesta, ktoré môžete navštíviť, patrí La Maddalena, Costa Smeralda a Porto Cervo. Miestne krásy začínajú objavovať aj hollywoodske celebrity, preto si užite dovolenku na Sardínii skôr, ako sa to tu zmení na ostrov plný turistov a zvedavých fotografov.