ArtHa tour spočíva v kočovnej ceste po Slovenských mestách. Kočovnej sa myslí, že si partia mladých ľudí zoberie spacáky, vybaví ubytovanie u kamošov, nájde vhodné priestory v rôznych slovenských mestách a následne v nich vytvorí spájanie komunít.

artha-plagatTíto ľudia totiž prednášajú publiku, ako fungujú ich projekty týkajúce sa rôznych oblastí života od racionálneho prístupu k strave cez recykláciu až po alternatívne galérie, umenie a zbierky pre bezdomovcov.

Takto nás nechávajú nazrieť do fungujúceho systému overeného mladými ľuďmi a inšpirovať tak iných ľudí k činu. Hlavná časť ArtHa tour však spočíva v hesle “prepájanie komunít”, takže prednášanie neostane jednostranné. V každom vybranom meste vystúpia taktiež mladí ľudia, ktorí tvoria niečo v danom meste. Tieto projekty a ich tvorcovia tak môžu neskôr spolupracovať, alebo sa len niečo naučiť jeden od druhého. Všetko však bude brané “športovo” takže sa nudy báť nemusíte.

Predošlé ArtHa tours sa týkali skôr alternatívnych priestorov, táto tour sa bude týkať internátov, kedže si myslíme, že je práve na študentoch, aby zmenili a zlepšili svoje okolie. So snahou zaktivizovať ich tak vystúpime v troch slovenských mestách (Trnava, Nitra, Banská Bystrica), kde pokecáme o našich projektoch a spoznáme projekty ostatných.

Príďte už v pondelok 12. decembra o 17.30 h do V-Clubu v priestoroch internátov na Tajovského 40 v Banskej Bystrici. Viac na facebook evente akcie.