Quantcast

Termín tohtoročných Dní mesta a Radvanského jarmoku je známy. Už tradične sa budú mestské slávnosti odohrávať v druhý septembrový víkend – od piatku 9. do nedele 11. septembra.

Organizátor tohto podujatia – PKO, pri tom ani nevie, koľký jarmok ide organizovať. V materiáloch určených pre remeselníkov, ktorí sa do 14. Trhu ľudových remesiel môžu už dnes nahlasovať, uvádza, že organizuje 754. Radvanský jarmok, čo zďaleka nie je pravda. V tomto roku si pripomenieme 756. výročie udelenia mestských výsad kráľom Belom IV. a 354. Radvanský jarmok.

Ako sme už spomenuli, v súčasnosti už prebieha prihlasovanie záujemcov o prezentovanie svojej remeselnej činnosti, ale aj ostatných predajcov v rámci Trhu ľudových remesiel. Viac informácií a prihlášky nájdete na stránke PKO…

Pripomeňme, že tohtoročné Dni mesta a Radvanský jarmok budú oproti vlaňajšku skromnejšie. Mesto totiž rozpočte znížilo prostriedky vyčlenené na mestské oslavy o vyše dvadsať tisíc eur oproti vlaňajšku a celkovo na ne v tomto roku minie niečo vyše 70 tisíc eur.

Zaspomínajte si s nami na Dni mesta 2010…Pridajte sa k udalosti na facebooku…