Na utorkovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici poukázali poslanci opozičnej koalície SMER-SNS-HZDS na existujúcu hrozbu odchodu riaditeľstva Slovenskej pošty do Bratislavy, čím by Banská Bystrica podľa nich mohla prísť o ďalšie pracovné miesta. Člen spomenutého klubu MsZ Tomáš Novanský vtedy poznamenal, že nepokračovaním výstavby rýchlostnej cesty R1 cez Hiadeľské sedlo, zrušením Daňového riaditeľstva a presťahovaním sídla riaditeľstva Slovenskej pošty, by prišlo v regióne o prácu asi 2,5 tisíca ľudí z vyššie príjmových skupín.

Podľa kuloárnych informácií snahy o zmenu sídla pošty reálne existovali, ale sídlom Slovenskej pošty by mala aj v ďalších rokoch zostať budova na Partizánskej ceste v Banskej Bystrici. Práve dnes (vo štvrtok 23. júna), sa tak malo rozhodnúť vo vládnych kruhoch v Bratislave, po apeloch banskobystrických štruktúr koaličných strán. Tento fakt dnes BBonline.sk potvrdili zdroje blízke vládnucej koalícii strán SDKÚ-DS, SaS, KDH a MOST-Híd.

Zrušenie Daňového riaditeľstva v Banskej Bystrici je dnes už takmer hotovou vecou, keďže vláda plánuje vznik úplne nového Finančného riaditeľstva, ktoré bude mať svoje hlavné sídlo v Bratislave. Banská Bystrica tak príde o významný úrad, na druhej strane zmena by sa nemala dotknúť zamestnanosti v našom regióne. Vyplýva to z výsledkov štvrtkového stretnutia primátora Banskej Bystrice Petra Gogolu s ministrom financií Ivanom Miklošom. Podľa informácií MF SR napriek tomu, že viaceré kompetencie súčasného Daňového riaditeľstva SR budú presunuté do zlúčenej Finančnej správy, bude na návrh ministra financií vytvorené v Banskej Bystrici Kompetenčné centrum finančných operácií. V Banskej Bystrici bude taktiež vytvorený nový krajský finančný úrad. Znamená to nielen zachovanie súčasného počtu zamestnancov, ale aj perspektívu ich budúceho nárastu v súvislosti s potrebou komplexného spracovanie agendy jednotného výberu daní, ciel a odvodov.

Poslanec NR SR Peter Pelegrini (Smer-SD) v utorok na zasadnutí Mestského zastupiteľstva deklaroval, že bude presadzovať, aby sa sídlom riaditeľstva novej inštitúcie stala Banská Bystrica. Podľa jeho slov potrebuje k tomuto štyroch koaličných poslancov. Očakáva podporu Banskobystričanov Jany Dubovcovej (SDKÚ-DS) a Petra Muránskeho (KDH).