Banskobystrické multikino Cinemax prináša filmové novinky na svoje plátna aj počas vianočných sviatkov. Okrem vyvrcholenia legendárnej ságy sa môžu diváci tešiť aj na budúco týždňové premiéry.

Fenomén menom Star Wars má po celom svete milióny fanúšikov, ktorí sa konečne dočkajú rozuzlenia príbehu z ďalekej galaxie. Ak ste si nestihli kúpiť lístok na dnešnú predpremiéru, od štvrtka na vás čaká v kinosálach deviaty diel. Budúci štvrtok na Štefana si premiéru odkrútia ďalšie tri novinky. Škandinávska životopisná dráma vás zoberie na dobrodružstvo v ľadových pustatinách. Najmenší diváci sa môžu tešiť na Maskovaných špiónov a susedná česká produkcia prinesie romantický film Môj príbeh.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

Star Wars: Vzostup Skywalkera

Od 19. decembra

Sci-fi, dobrodružný, USA, 155 min

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spoja sily, aby vzali divákov na epickú výpravu do praďalekej galaxie vo filme Star Wars: Vzostup Skywalkera. V strhujúcom závere Ságy Skywalkerov se zrodia nové legendy a odohráe se konečný boj za slobodu galaxie.

Amundsen

Od 26. decembra

Životopisný, dráma, Nórsko, Švédsko,  125 min

Posledný Viging. Muž, ktorý nevedel byť druhý. Aj takto býva označovaný Roald Amundsen, dobrodruh, ktorý zapĺňal prázdne miesta na mape sveta, ako prvý dobyl južný pól a dosiahol obidva póly zemegule. Aký ale v skutočnosti bol tento slávny Nór? Celovečerná snímka Amundsen zachytáva nielen jeho neuveriteľné výpravy do nepreskúmaných ľadových pustatín či polárne lety vzducholoďou, ale odhaľuje aj súkromie a kontroverznú osobnosť legendárneho objaviteľa vrátane menej známych skutočností.

Maskovaní špióni

Od 26. decembra

Animovaný, USA, 104 min

Superšpión Lance Sterling a vynálezca Walter Beckett sú totálnymi protikladmi. Lance je kultivovaný, elegantný a nonšalantný. Zatiaľ čo Walter … nie. Ale keď nečakané udalosti všetko zmenia, je táto nepravdepodobná dvojica nútená sa spojiť na veľkú misiu, ktorá vyžaduje neuveriteľné maskovanie – premenu Lanca na statočného, divokého, odvážneho… holuba. Walter a Lance spolu musia pracovať ako tím, alebo sa celý svet ocitne v nebezpečí.

Môj príbeh

Od 26. decembra

Romantický, Česká republika, 90 min.

Mladá sirota Elizabeth rezignuje na úspešnú kariéru baletky k vôli svojej osudovej láske. Muž jej srdca má však dvojitú tvár, a tak sa život s ním stane peklo. Elizabeth musí bojovať o vlastné prežitie. Počas jediného okamihu sa z krásnej ženy stane obluda bez tváre a budúcnosti. Počas nekonečnej liečby prichádza Elizabeth k presvedčeniu že je na konci svojej cesty, že nemá význam bojovať a najlepšie je sa vzdať.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.