Banská Bystrica zažije úžasnú atmosféru, ktorá so sebou nesie podnadpis „myšlienky hodné šírenia“. Vôbec prvý univerzitný TEDx na Slovensku bude v sobotu 30. septembra hostiť Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela.

Na podujatí vystúpia zaujímaví rečníci a profesionáli z rôznych oblastí, a to z oblasti vzdelávania, športu, vedy, zdravého životného štýlu či podpory sociálne slabších.

Predstaví sa aj pätnásť ročný gymnazista Ondrej Vrábel, ktorý sa začal učiť programovať už v desiatich rokoch, aby pomohol svojej sesternici. Hry boli také úspešné, že sa dostali do povedomia širokej verejnosti a mohli slúžiť ako edukačný nástroj pre mnoho podobne postihnutých detí. Ondrej bol vďaka tomuto užitočnému projektu ocenený Krištáľovým krídlom v kategórii Filantropia. Ďalšou z rečníčok je Alena Húsková, ktorá zažila krach firmy, rozvod a exekúcie. Príďte si vypočuť príbeh ženy z Liptova, ktorá to nevzdala. Silný ľudský príbeh, obrovské know-how a veľa vedomostí. Na tému korupcie príde porozprávať Pavel Sibyla, ktorý je výkonným riaditeľom Nadácie Zastavme korupciu.

„Prvý univerzitný TEDx na Slovensku je dôkazom, že mladí ľudia študujúci doma majú chuť meniť Slovensko aj spoločnosť okolo seba. Zoznam hostí je zárukou podujatia plného zaujímavých myšlienok, nápadov a príbehov, ktoré pre mnohých ľudí nie len na našej univerzite, ale aj na Slovensku môžu byť inšpiráciou,” uvádza organizátor TEDx UMB Michal Mešťan.

Účastníci sa môžu tešiť aj na tri zaujímavé workshopy. Jeden z nich sa bude týkať vytvorenia kvalitnej sebaprezentácie. Dalibor Slávik bude viesť workshop zameraný na vytváranie osobnej značky, networkingu na sociálnych sieťach ako aj na to, ako si verejný LinkedIn profil nastaviť tak, aby bol atraktívny pre potenciálneho zamestnávateľa, ale aj zákazníka.

Banská Bystrica bude hostiť už tretie významné podujatie tohto druhu. Po TEDx Banská Bystrica a TEDx Youth@Banská Bystrica to bude prvý univerzitný TEDx event na Slovensku. TEDx UMB je určený primárne študentom, zamestnancom, priateľom a absolventom Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. „S registráciou netreba otáľať, pretože kapacita podujatia je obmedzená, k dispozícii je už len desať lístkov,“ informuje organizátorka TEDx UMB Eva Ščepková.

Viac informácií aj o možnosti kúpy lístkov nájdete na stránke podujatia.