Meno ofenzívnej posily, ktorej príchod avizoval tréner Dukly Karol Marko po poslednom domácom zápase s Nitrou, je už známe. Mužstvo „vojakov“ sa rozrastie o útočníka Andreja Heseka, ktorý v minulosti obliekal dresy bratislavského Slovana, Senca, Veľkého Lapáša, Nitry, či českých Teplíc.

Aj keď to trvalo o nejaký čas dlhšie, fanúšikovia banskobystrickej Dukly sa predsa len dočkali príchodu avizovanej posily do útoku. Po odchode Michala Ďuriša do Plzne v utorok klub prostredníctvom svojej oficiálnej stránky oznámil, že získal služby 29-ročného kanoniera Andreja Heseka. Odchovanca Slovana Bratislava si vyhliadol kormidelník Karol Marko, pričom rokovania prebehli rýchlo a bez problémov. Zmluva znie do konca jesene s následnou možnosťou predĺženia kontraktu.

Najúspešnejšie obdobie svojej kariéry zažil Hesek počas pôsobenia v Nitre, keď sa vypracoval na jedného z najlepších kanonierov najvyššej slovenskej súťaže. Svojimi výkonmi si získal priazeň vtedajšieho reprezentačného trénera Jána Kociana, pričom najcennejší dres obliekol dva krát – v kvalifikačnom zápase proti San Marínu a v prípravnom dueli s Chorvátskom. Z Nitry neskôr zamieril do Teplíc, kde sa však veľmi nepresadil a v auguste s českým prvoligistom rozviazal zmluvu.

„Jednanie s klubom bolo to veľmi rýchle, korektné, s tým že by som sa hodil do klubovej koncepcie. Tréner Marko mi naznačil, že mu takto môžu vzniknúť nové možnosti herných situácií. Myslím si, že by som mohol oživiť ofenzívnu hru Dukly a budem sa snažiť presadiť tak herne, ako aj strelecky, aby sme sa posunuli na vyššie pozície. Veľmi sa teším na pôsobenie v Dukle,“ uviedol pre fkdukla.sk Hesek.