Originálny Trh v Záhrade je venovaný rôznorodým nápadom a výrobkom malých a lokálnych, ale už aj zabehnutých slovenských handmade, homemade a dizajnových výrobcov.

Trh v Záhrade – Centre nezávislej kultúry v Banskej Bystrici sa uskutoční už túto nedeľu 24. júla v priestoroch Záhrady, v tradičnom čase od 10:00 do 18:00 h. Za priaznivého počasia bude väčšia časť trhu situovaná v exteriéri Záhrady, takže o príjemnú parkovú atmosféru bude postarané. Zvyšné stánky s jedlom a kvetinami nájdete v interiéri kaviarne a záhradnej sály.

Na júlovom Trhu v Záhrade sa predstavia viaceré značky s textilnou tvorbou, detské oblečenie, ale aj oblečenie pre dospelých, slow fashion, zero waste, eko materiály, ľanové oblečenie a dizajnérske doplnky. Pre deti sú prichystané šité hračky, vankúšiky, dečky a mnoho iných výrobkov.

Na nedeľnom Trhu v Záhrade vás určite očaria smaltované autorské šperky, keramika úžitková aj dekoračná, prírodné šperky, dekorácie z dreva a zo skla, drevený riad, kvetinové teráriá a substráty. Vybrať si môžete aj z kvetín na adopciu. Pravdaže nebude chýbať skutočne pestrý výber koláčov a chutná, zdravá banskobystrická granola.

Počas celého dňa si v záhradnej kaviarni môžete vychutnať výborné koláče a popri nákupe jedinečných vecí, vypiť skvelú kávu, fajnové pivo, či osviežujúcu letnú limonádu. A ako bonus ešte aj podebatovať s priateľmi.

Záhrada – Centrum nezávislej kultúry sa už teší na vašu návštevu. Ak potrebujete viac informácií, nájdete ich tu.