Tajomstvo úspechu popradských hokejistov v play-off je odhalené, náhodná kontrola odhalila škandál aký nemá v histórii slovenského hokeja obdobu.

Dôvod prečo boli Banskobystričania v rozhodujúcich momentoch o krok pozadu je odhalený.

Banskobystrickí hokejisti včerajšou autogramiádou síce zavŕšili úspešnú sezónu, to však ešte nevedeli, že brady a strnisko si oholili predčasne. Po šokujúcom odhalení v radoch popradských hokejistov čaká celok spod Tatier kontumácia a finále sa začne odznova. HC 05 tak nastúpi v Steel Aréne v Košiciach na prvý finálový zápas už dnes.

Náhodná kontrola v radoch popradských kamzíkov odhalila tajomstvo korčuliarskej rýchlosti, ktorá v rozhodujúcich momentoch robila našim hokejistom problémy. Dopingová kontrola našla v priestoroch Popradu záhadný biely prášok a následným vyšetrovaním sa zistilo, že počas semifinálových duelov bol jedným z hlavných sponzorov „kamzíkov“ známy popradský podnikateľ Baki S., posledne videný v balkánskom Kosove.  „Mrzí ma, že sa to prevalilo. Ale bez tohto by sme proti raketám ako Rišo Echný, či Lukáš Buchbam nemohli nikdy uspieť,“ povedal v krátkom stanovisku tréner Popradu Ján Hraško.

Výkonný výbor SZĽH na svojom mimoriadnom zasadnutí rozhodol, že doterajšie finálové stretnutia najvyššej hokejovej súťaže sa rušia a séria začne odznova. Na radosť Banskobystričanov sa v košickej Steel Arene predstaví HC 05. „Sme zaskočení, no zároveň nesmierne nabudení. Hráči si dajú zajtra ráno ľahší tréning, prestávka zase nebola až taká dlhá, verím, že aspoň v jednom zo zápasov v Steel Arene uspejeme,“ nechal sa počuť tréner banskobystrického celku, ktorý nevidí problém ani v tom, že si káder predčasne oholil brady: „Ak vyhráme, možno založíme novú tradíciu a  v budúcnosti si  všetky mužstvá budú holiť brady už pred finále.“

Smútok v očiach majú iba naši južní susedia zo Zvolena. Po vypadnutí zo semifinále a následnom topení ľadu na bystrickom Zimnom štadióne sa v meste pod Pustým hradom vylial Hron, pri súčasnej forme HC Košice sa obávajú, že ich v krátkom čase vytopí opäť.

Táto správa je vraj reálna. Iba, že by nebola. Veď viete, keď pozriete do kalendára…