Krátko po 14.00 h sa banskobystrickým nákupným centrom začala ozývať výzva na opustenie budovy. „Sedím s knihou pri káve a zrazu pozrieme s čašníkmi na seba či dobre počujeme. Tí povedali, že teda asi poďme, ľudia nevedeli čo sa deje. Niektorí začali vychádzať z budovy, iní zostávali,“ zavolal nám do redakcie ihneď po incidente Jozef, ktorý v Banskej Bystrici študuje.

Ako portál BBonline.sk informovali na bezpečnostnej službe nákupného centra, išlo o technickú poruchu bezpečnostného senzora, a tak nasledovalo upozornenie návštevníkov. Bezpečnostná služba centra však okamžite po preverení ohlasovala, že sa jedná len o planý poplach, a upokojila tak zmätených ľudí v priestoroch nákupného centra.

Budova Europa Shopping Center funguje od svojho otvorenia v roku 2006 bez väčších technických porúch alebo havarijných stavov. Prevádzku maximálne jednotlivých predajní dosiaľ obmedzilo len niekoľko menších technických problémov, ktoré pri tak veľkej stavbe nie sú ničím výnimočným. Väčšie bezpečnostné riziká dosiaľ nenastali.