Banskobystrickí policajti vyšetrujú prípad sexuálneho zneužívania a sexuálneho násilia, ku ktorému malo dlhšie obdobie dochádzať na území okresu Banská Bystrica.

Polícia sa začala prípadom zaoberať na základe podnetu mladej ženy, ktorá sa odhodlala po dlhšej dobe prehovoriť.

“Informáciami, ktoré jedna z obetí uviedla sa začala polícia okamžite zaoberať. Z dôvodu citlivosti prípadu nemožno uviesť podrobnosti, ktorých sa už teraz obvinený 42-ročný Peter z Banskej Bystrice dopúšťal. Fakt je ten, že sa na mladých dievčatách mal dopúšťať závažnej trestnej činnosti, ktorá môže na mladom človeku zanechať vážne trvalé psychické následky,” uviedla krajská polícia na svojom oficiálnom Facebooku.

Polícia vyzýva dievčatá zvlášť zo Sásovej

Práve prostredníctvom Facebook stránky polície sa mladé dievča rozhodlo prehovoriť, na čo polícia hneď zareagovala. Podozrivý muž dnes už čelí obvineniu zločinu sexuálneho násilia, zločinu sexuálneho zneužívania, prečinu ohrozovania mravnej výchovy.  Skutkov sa mal dopúšťať na maloletých. Muž je aktuálne vo vyšetrovacej väzbe.

Polícia však nevylučuje, že na základe skúmania dôkazov jeho obvinenie rozšíria aj o ďalšie trestné činnosti. Polícia zároveň vyzýva osoby, ktoré by mali podobnú nepríjemnú skúsenosť, zvlášť dievčatá zo Sásovej a okolia, aby oznámili takúto činnosť na odbore krimminálnej polície v Banskej Bystrici (Okružná ulica) prípadne aj prostredníctvom Facebooku KRPZ.