Známeho Banskobystričana už polícia hľadá z dôvodu nenastúpenia do výkonu trestu. Za opakovanú drogovú trestnú činnosť bol herec odsúdený na osem rokov väzenia.

Štyridsaťdva ročný Cinkota, ktorý v minulosti pôsobil v Radošinskom naivnom divadle, Slovenskom národnom divadle, v bratislavskej Novej scéne a posledne v Divadle Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene, bol populárny aj ako dabingový herec. Úspešnú kariéru Banskobystrického rodáka od roku 2001 sprevádzajú problémy s drogami. Vtedy sa ocitol vo väzbe prvýkrát po tom, čo bol za prechovávanie drog odsúdený na dva roky. Vo väzení strávil trinásť mesiacov. Keď už všetko nasvedčovalo tomu, že sa stále populárny herec vrátil do normálneho života, v roku 2007 bol opätovne zatknutý za drogovú trestnú činnosť. V tomto prípade sa ale odvolával na spoluprácu s políciou, pre ktorú mal pracovať ako informátor. Podľa súdu však spoluprácu zneužil, čo začiatkom tohto roku uznal najskôr bratislavský okresný súd a v odvolaní potvrdil aj krajský súd v hlavnom meste. Ani týždeň po rozsudku, ktorý znel na odňatie slobody na osem rokov, však Cinkota do výkonu trestu nenastúpil. Polícia ho tak po týždni zaradila do registra hľadaných osôb, čo v praxi znamená začiatok pátrania. Podľa medializovaných informácií miesto jeho pobytu nepozná ani jeho rodina.

Hneď po minulotýždňovom rozsudku sa na internete rozbehla petícia, za ktorou stojí známy bratislavský herec Andrej Hryc a pripojili sa k nej aj ďalšie známe osobnosti. Celkovo ju do dnešného dňa podpísalo vyše trinásť tisíc ľudí. V petícii žiadajú prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča o udelenie milosti pre Cinkotu.