Muža zadržali banskobystrickí policajti v nedeľu 9. marca, vo večerných hodinách na rýchlostnej ceste R1 v Banskej Bystrici. Kriminalistom sa podarilo zistiť, že 33-ročný Banskobystričan vo vozidle preváža podozrivé látky.

marihuana canabisPolicajti mali podozrenie, že sa vo vozidle tohto muža nachádzajú podozrivé látky. Po jeho zadržaní bola vykonaná prehliadka osobného motorového vozidla, v ktorom bolo nájdených zhruba 600 gramov sušiny podozrivej látky.

Expertízne skúmanie potvrdilo, že 33-ročný muž vo vozidle prevážal marihuanu. Podľa odborníkov je zo zaisteného množstva možné vyrobiť takmer 10-tisíc obvykle jednorazových dávok. Na základe výsledkov expertízneho skúmania v utorok vyšetrovateľ vzniesol 33-ročnému Jakubovi z Banskej Bystrice obvinenie zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Za takýto skutok hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov. Obvinený je umiestnený v cele predbežného zadržania a zo strany vyšetrovateľa bude podaný návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby.

Nejde pritom o ojedinelý úlovok tunajšej polície len v januári zadržali takisto priamo na ceste rovnako 33-ročného muža zo Bzenice, ktorý do Banskej Bystrice viezol takmer dva kilogramy marihuany.