Predbežná predpoveď počasia na august sľubuje v Banskej Bystrici omnoho príjemnejšie teploty, ako tomu bolo v júlových, často extrémnych dňoch. Kým sa ale takýchto dní dočkáme, čakajú nás ešte zrejme najhorúcejšie dni tohto leta.

počasiePondelok (5.8.) má byť oproti mimoriadne teplej nedeli mierne príjemnejší, keď sa denná maximálna teplota pri prevažne jasnej oblohe vyšplhá na 33 stupňov Celzia. Upozornenie: V tento deň platí pre okres Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ I. stupňa pred vysokými teplotami.

Utorok (6.8.) bude úplne slnečný, maximálna teplota vzduchu stúpne na 34 stupňov Celzia, miestami maximálne až 37 stupňov.  Upozornenie: V tento deň platí pre okres Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ II. stupňa pred vysokými teplotami.

Streda (7.8.) prinesie rovnako úplne jasnú oblohu a teploty stále na úrovni do 35 stupňov Celzia. Minimálna nočná teplota sa v týchto dňoch bude v Banskej Bystrici pohybovať okolo úrovne 18 stupňov Celzia. Upozornenie: V tento deň platí pre okres Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ II. stupňa pred vysokými teplotami.

Štvrtok (8.8.)  je predpoklad extréme teplého dňa aj v samotnej Banskej Bystrici. Minimalizujte pobyt na slnku na nutné minimum, pretože bude prevažne jasno pri maximálnej popoludňajšej teplote 37 stupňov Celzia, ktorá môže byť miestami ešte vyššia. Upozornenie: V tento deň platí pre okres Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ II. stupňa pred vysokými teplotami.

Piatok (9.8.)  prinesie vytúženú zmenu, avšak až večer. Počas dňa postupne narastie oblačnosť, pričom popoludní a najmä večer a v noci je potrebné počítať s dažďovými zrážkami, ktoré môžu byť aj výdatnejšieho charakteru. Maximálna denná teplota stúpne ešte stále až na 35 stupňov a minimálna nočná teplota klesne ku 15-tim stupňom Celzia. Upozornenie: V tento deň platí pre okres Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ II. stupňa pred vysokými teplotami. Zároveň platí pre okres Banská Bystrica vo večerných a nočných hodinách meteorologická výstraha SHMÚ I. stupňa pred búrkami.

Sobota (10.8.) má byť podľa predbežných predpovedí prevažne zamračená, avšak už bez možnosti zrážok. Teplota vzduchu vystúpi len ku 25 stupňom Celzia.

Nedeľa (11.8.)  by mala priniesť len mierne vyššiu maximálnu dennú teplotu ako sobota, avšak má byť už prevažne jasná.