Piaty zápas štvrťfinále play off mohol priniesť definitívne rozuzlenie série. Banskobystričania chceli play off vrátiť na domáci ľad, no nepodarilo sa im to.

HKM Zvolen – HC ’05 B. Bystrica 3:2 po s.n. (0:0,2:1,0:1 – 0:0,1:0)

– konečný výsledok série: 4:1, Zvolen postúpil do semifinále.

Góly: 33. Juraško (L. Jurík, Michal Chovan), 37. Brabenec (P. Zuzin), rozhodujúci sam. nájazd: Kalla – 25. M. Hudec, 47. Ján Sýkora (R. Macík, Kubka). Zápas sledovalo 4 174 divákov.

Zostavy:
Zvolen:
Šimko – L. Čierny, Juraško, Pichnarčík, J. Mucha, Hraško, Hertl, Z. Tóth – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Ľ. Zuzin, Kalla, Čurilla – Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga
Banská Bystrica: Chorošun – Richter, Bambúch, Kubka, Ketner, J. Predajniansky, O. Janík, Rosandič, Biro – R. Macík, M. Hudec, Ján Sýkora – Juraj Sýkora, Češík, Lunter – Mikolášek, M. Trochta, Lantoš – Danton, Zigo, B. Jankovič

BBO_5273V úvodnej tretine mali viac šancí na hokejkách domáci Zvolenčania. Aktívni boli najmä Juraško, Zuzin či Podkonický. V 7. minúte trafil tyčku hráč HKm Puliš. Domáci hrali dvakrát presilovku, keď sa na trestnej lavici dvakrát po sebe ocitol Predajniansky. Ku koncu mohli zase dvakrát hrať v početnej výhode Bystričania. Pred koncom tretiny hrali dokonca 5 na 3, vypracovali si niekoľko príležitostí, ale gól už nepadol.

To čo predvádzali Banskobystričania v druhej tretine, nad tým fanúšikovia HC’05 iba neveriacky krútili hlavami. Takmer celú prvú polovicu hrali „barani“ v oslabení. Paradoxne však v hneď v prvom po vylúčení Luntera dali vedúci gól. Do úniku sa dostal Hudec s Češíkom, proti ním stál iba jeden obranca Zvolena, Hudec zvolil strelu a individuálne zakončenie mu vyšlo. Následne ale na trestnú lavicu putovali Kubka, Richter, Danton a domáci mali možnosť nepretržitej takmer 8-minútovej presilovky. Vyrovnať sa im podarilo v 33. minúte, keď zodpovednosť na seba zobral Juraško a tvrdou strelou prestrelil Chorošuna. Následne mohli ísť do vedenia, ale Brabenec nastrelil iba tyčku. Aj keď sa počty na ľade vyrovnali, hostia nevedeli skonsolidovať svoju obranu a boli pod neustálym tlakom. Ten vyvrcholil v 37. minúte, keď Brabenec „vycvičil“ obranu Banskobystričanov. Naznačil prihrávku, zmiatol obranu a strelou švihom skóroval.

V poslednej tretine robil Zvolenčanom najväčšie problémy Ján Sýkora, ktorý sa neustále tlačil dopredu. V 43. minúte ho fauloval Čiernik a HC’05 hrali presilovku. Tú nevyužili, no Sýkora sa predsa len dočkal odmeny za svoju snahu, keď v 47. minúte pretlačil puk za chrbát Šimka a vyrovnal. Následne sa hra spomalila, hlavne na strane hostí bolo vidno úbytok síl. To sa prejavilo najmä v závere, keď mali Bystričania možnosť hrať presilovku, ale poriadne sa ani nedostali do útočnej tretiny.

Predĺženie začalo zhurta. Hneď v úvodných sekundách mali šance Zvolenčania, ale Predajniansky neprekonal Chorošuna. Následne z protiútoku mohli vyrovnať Banskobystričania. Po vzrušujúcom úvode sa hra trochu ukľudnila. Oveľa aktívnejší boli hokejisti Zvolena, hostia sa spoliehali na výkon svojho brankára a vyrážali do rýchlych protiútokov. Banskobystričania vyložene hrali na samostatné nájazdy, puk si prihrávali v obrannej tretine, za čo si vyslúžili piskot zvolenského publika.

Keďže gól nepadol, na rad sa dostali nájazdy. V prvej sérii nedal Škvaridlo ani Macík, v druhej sa tešili Bystričania, lebo Hudec prekonal Šimka, kým Brabenec zlyhal. Rozhodnúť mohol Ján Sýkora, ale nedal, naopak Jurík vyrovnal bilanciu nájazdov. Na rad tak prišla rýchla smrť. Hudec sa snažil napodobniť prvý pokus, no tentoraz ho Šimko vychytal. A keďže Kalla prekonal Chorošuna, z víťazstva v sérii sa tešili Zvolenčania.