V pondelok ovládli zimný štadión študenti štyroch fakúlt UMB. Hokejový turnaj O pohár dekana EF UMB chcela vyhrať každá zo zapojených fakúlt, čo bolo vidno aj na napínavých zápasoch.

O Pohár dekana EF UMB_04 Hneď prvé dva najdôležitejšie duely mali víťazov až po nájazdoch. Na tribúnach hnalo dopredu svojich spolužiakov 717 divákov, nechýbali ani transparenty a megafóny. Niekedy sa zdalo, že ide aj o súboj fanklubov. O zábavu veru nebola núdza.

Počas tretieho zápasu prebehla aj zbierka plyšákov pre detský domov, ktoré diváci vo veľkom množstve nahádzali na ľadovú plochu.

Víťazne vyšli z turnaja právnici, ktorý obhájili minuloročné prvenstvo.  Ich brankár, ktorý bol zároveň vyhlásený aj najlepším brankárom turnaja sa veru nenudil. Ocenenie najlepší hráč putovalo tiež do tímu právnikov. Stal sa ním kapitán Sebastian Akantis, ktorý vsietil vo finále proti Humanitným vedám dva góly a rozhodol o ich víťazstve veľmi tesným rozdielom 2:1. Tretí skončili ekonómovia a na štvrtom mieste sa umiestnili Prírodné vedy. Všetky tímy mali svoju kvalitu a brankári predviedli svoje umenie. Síce máme finálne poradie tímov, no ďalší ročník to môže s veľkou pravdepodobnosťou dopadnúť úplne inak.

Organizátormi podujatia boli Správa športových a telovýchovných zariadením mesta BB, Ekonomická fakulta UMB a BuddySport. Kompletnú fotodokumentáciu môžete nájsť tu.