Poverený príslušník v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci prečinu  podvodu. V stredu (17.4.)  o 11.00 hodine 82-ročnej žene z Banskej Bystrice, volal neznámy páchateľ, ktorý sa predstavil ako jej vnuk Michal, pričom  jej počas telefonického rozhovoru povedal, že súrne potrebuje peniaze,  že jej zavolá taxík a ona za ním príde do Kremničky. 

pzsr krpz políciaOkolo 11.30 hodine na Internátnej ulici nastúpila do taxíka,  išla na dohodnuté miesto v Kremničke v Banskej Bystrici, kde  sa  však nik nenachádzal.  Žene  vzápätí  volal  ten  istý  neznámy páchateľ a povedal jej, aby išla sama do banky a vybrala  mu  peniaze, čo aj urobila.  Taxíkom sa odviezla do  Banskej  Bystrice, kde z bankomatu vybrala finančnú hotovosť vo výške 600 eur a následne podľa pokynu neznámeho páchateľa išla do svojej  izby v domove dôchodcov.

Krátko na to je opäť volal  ten  istý  neznámy páchateľ, ktorý jej povedal, aby peniaze zabalila do igelitovej  tašky a vyhodila ich von oknom. Nakoľko bola unavená,  poprosila  o to opatrovateľku, ktorá  zabalené  peniaze vyhodila von z okna, kde ich zobrala neznáma žena, ktorá mala byť sekretárkou jej „vnuka“. Poškodenej takýmto podvodným konaním vznikla  škoda 600 eur. Prípad je v štádiu vyšetrovania.  Po páchateľovi pátrame, za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.