Spomienkový protest iniciatívy Za Slušné Slovensko a iniciatívy Nie v našom meste rok po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Po sérii minuloročných zhromaždení či protestných pochodov, sa Banská Bystrica opäť pripojí ku ďalším mestám na Slovensku, ktoré si tentokrát majú pripomenúť presne rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Udalosti po vlaňajšej vražde a následné protesty Za slušné Slovensko otriasli aj domácou politickou scénou avšak organizátori, ktorými sú v B. Bystrici členovia iniciatívy Nie v našom meste, pripomínajú, že ich požiadavky stále pretrvávajú. Zhromaždenie na Námestí SNP sa vo štvrtok, 21. februára, začne o 17-tej hodine.

Stretnutie otvorí farár Roman Dovala s piesňou pre Jána a Martinu a po minúte ticha vystúpi Ivana Kováčová s básňou od Jána Kuciaka. Ďalšími rečníkmi budú Jakub Pohle, Samo Marec, Jana Dubovcová, Andrej Bán, Ľuba Lesná a Jano Gordulič spolu s hudobnými vstupmi kapely Džipsís & Gádžos a Zuzky Mikulcovej. Zhromaždenie ukončí štátna hymna.