O.Z. za! amfiteáter prináša okrúhlu 5. sezónu Letného kina na amfiteátri v Banskej Bystrici. Neváhajte navštíviť premietanie Letného kina na amfiteátri, ktoré je od tejto sezóny čerstvo digitalizované. 

V rámci IV. Prehliadky panoramatických filmov [ppf] 2019 sa bude premietať zo 70mm filmu, čo nie je možné pod holým nebom nikde inde v Európe.

Armageddon

USA, 1998, 151 min, Michael Bay

Za osemnásť dní Zem prestane existovať, pretože sa zrazí s asteroidom vo veľkosti Texasu. Je bezpodmienečne nutné čo najskôr pristáť na asteroide, hlboko pod jeho povrch zavŕtať silné jadrové nálože, odpáliť ich a potom len dúfať, že to bude fungovať. Záchrana sveta týmto výbušným spôsobom je práca ako stvorená pre partiu drsných naftárov na čele s Harrym S. Stamperom (Bruce Willis), ktorý narába s vrtnou plošinou a výbušninami ako neurochirurg s jemným laserovým skalpelom. Astronautický výcvik NASA je rýchly a za pár dní sú dva raketoplány s jadrovými náložami a samozvanými spasiteľmi sveta na palube pripravené na štart. Zvládnu Bruce Willis a jeho muži samovražedne riskantnú akciu?

Vstupné: 5€. Film je uvádzaný v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

Vždy aktuálne informácie o podujatiach na banskobystrickom amfiteátri nájdete aj na Facebookovej stránke.