Čaká vás čisté dobrodružstvo a adrenalín. Horské bicykle v Indii, paraglide v Nórsku a Pakistane, lyžovanie v Grécku, lezenie a base jump v Austrálii a na záver kajak na Islande.

Program

BAWLI BOOCH (Bawli Booch, India, 4 min, 2016, r. Anuj Khurana)

Raj, ktorý žije v Himalájach, vás zoberie na prehliadku mestečka Manali za zvukov bollywoodskej hudby. Zatiaľ čo on sa tade preháňa na horskom bicykli, miestni obyvatelia si užívajú každodenný život.

PROJEKT LORAX (The Lorax Project, Austrália, 35 min, 2018, r. Peter Wyllie)

Šesť priateľov sa pokúsi vyliezť a potom skočiť z Francúzskej čiapky v odľahlej časti západnej Tasmánie. Obklopení jednou z najstarších divočín v celej Austrálii zápasia s extrémnym počasím a drsným terénom, pričom sa spoliehajú na svoje schopnosti a humor.

8000+ (8000+, Francúzsko/Nemecko, 22 min, 2018, r. Antoine Girard, Christian Schmidt)

V júli 2016 sa paraglidista Antoine Girard vydal na trojtýždňový turisticko-letecký výlet, aby preskúmal pohorie Karakoram v Pakistane – úplne sám. Z mesta Skardu smeruje na jeho najvyššie vrcholy. Antoine už dvakrát zlyhal vo svojej snahe vyliezť na Broad Peak (8 051 m) a zletieť odtiaľ do údolia. Ak sa mu to tentoraz podarí, vytvorí nový výškový rekord v paraglidingu, ale vzduch je tu riedky a vzlety a pristátia sú mimoriadne zložité. Zvlášť, keď sa spoliehate len sám na seba.

YA MAS – SNOWMADS V GRÉCKU (Ya Mas – Snowmads in Greece, Rakúsko, 20min, 2017, r. Marco Freudenreich)

Fabian spolu so svojou skupinou snežných nomádov odhaľuje nové chodníčky a ukazuje úžasné lyžiarske trasy v regiónoch, ktoré zatiaľ nie sú zaznamenané na žiadnych freeride mapách.

TULÁCI NA PADÁKOCH (We are the Rovers, Francúzsko, 25 min, 2018, r. Antonin Michaud-Soret)

Tretí film trilógie vás vezme na fantastické paramotorové dobrodružstvo a spolu objavíte krásu nedotknutej nórskej scenérie: na pevnine, na mori i vo vzduchu. Ako vždy, na výlet sa vybrali v nomádskom autobuse. Dobrodružstvo plné smiechu a nových objavov.

ĽADOVÍ ANJELI (Ice Kayak Movie – The Ice Angels, Nemecko, 45 min, 2018, r. Olaf Obsommer)

Vodopády na severe Islandu sú už v lete výzvou pre odvážnych vodákov. Aký veľký blázon musí človek byť, aby sa tam vydal v zime? Film rozpráva príbeh štyroch extrémnych kajakárov, ktorí začiatkom marca pricestovali k slávnemu vodopádu Goðafoss a odvážili sa urobiť niečo mimoriadne.

Vstupné: 5€