Zrušené v rámci prevencie proti šíriacemu sa koronavírusu.

Tri dvadsaťminútové predstavenia vytvorené výraznými ženskými choreografkami. Každé so svojbytnou poetikou pohybu, scény i odkazu. Tri sondy do dnešného sveta, jeho problémov, otázok i nádejí. Tri rôzne zážitky zo súčasného tanca spájajúce abstrakciu, drámu a meditáciu v jednu silnú skúsenosť.

Predstavenie získalo prestížnu cenu DOSKY 2019 za mimoriadny počin v oblasti tanečného divadla.

Squat

Choreografia: Martina Hajdyla Lacová
Hudba: Ivo Sedláček
Scénografia: Zuzana Sceranková

Päť tanečníkov sa ocitá v priestore, v ktorom vládne „Squat“. Živočíšna, pudová pozícia – dramatická, či pitoreskná. Drep ako rozhodnutie. Skoncentrovaná energia.

Čin

Choreografia: Lívia Méndez Marín Balážová
Hudba: Martin Polák

Publikum je poslom veľmi dôležitej informácie, ktorej následky môžu ovplyvniť priebeh predstavenia. Interpréti sú zaneprázdnení pohybovými a hlasovými hrami, ktoré majú za úlohu zaujať publikum natoľko, že si ani nevšimnú, že sú spoluúčastníkmi zločinu.

Spaces

Choreografia: Zuna Kozánková
Hudba: Maok
Video: Mária Júdová

Nesmierna veľkosť vesmíru a jeho prázdnota. Vzdialenosť v jeho nekonečnosti, ale aj jeho bezprostredná prítomnosť v každej bunke nášho tela. Meditatívnosť plynutia, prepojenie, rituál.

Interpretácia: Tibor Trulik (Slovensko),Michaela Mirtová (Slovensko),Bartosz Przybylski (Poľsko),Laura Carolina Garcia (Čile),Jason Yap (Malajzia),Julie Charalambidou (Cyprus).
Svetelný dizajn: Ján Čief
Vstupné: 8 €

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.