Protesty Za slušné Slovensko budú po Veľkej noci pokračovať aj v Banskej Bystrici. Organizátori ich tentokrát naplánovali na štvrtok, 5. apríla, o 17.00 h. Po minulom proteste na Námestí Slobody, sa opäť zhromaždenie uskutoční na Námestí SNP.

Organizátori vyhlásením nových protestov, opäť aj v Bratislave, reagujú na nečinnosť nového ministra vnútra Tomáša Druckera v požiadavke na odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara. Už na posledných protestoch však zaznievala i kritika reorganizácie vlády a požiadavka na vypísanie predčasných volieb.

Na proteste vystúpia napríklad aj poľnohospodári z východného Slovenska, ktorí sa priamo stretli s prípadmi aktuálne medializovanej kauzy možného zneužívania čerpania dotácií, ktoré sa mali týkať aj firiem prepojených na osoby s kontaktami na taliansku mafiu spomínaných v prípadoch zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Vystúpiť na banskobystrickom Námestí SNP má aj novinár Eugen Korda.

„Pán Drucker tvrdí, že potrebuje čas na rozhodnutie o novom policajnom prezidentovi. Ak politici boli schopní vytvoriť novú vládu za dva dni, tak nerozumieme výhovorke pána Druckera, že nevie nájsť nového policajného prezidenta v radoch slušných policajtov, a to v priebehu pár dní. Ak sa chce naozaj snažiť o obnovenie dôvery verejnosti v nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny, ako aj káuz, na ktoré Ján poukázal, tak odvolanie pána Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície sú prvé nevyhnutné kroky, k tomu, aby sa pán Drucker vôbec mohol uchádzať o dôveru verejnosti,“ hovoria organizátori protestov.

Protest v Banskej Bystrici organizuje iniciatíva Nie v našom meste.

Facebook event