Kríza spojená s ochorením COVID-19 výrazne zasiahla šport a v neľahkej situácii sa ocitla aj MFK Dukla Banská Bystrica. Klub sa rozhodol obrátiť na svojich fanúšikov, ktorí môžu finančne podporiť mládež futbalovej Dukly a zároveň sa zapojiť do žrebovania o veľmi atraktívne ceny. 

Medzi ne patrí napríklad aj tréning s A-mužstvom, či výjazd s tímom Dukly na vonkajší zápas, ktorý zahŕňa kompletný zážitok zo zápasového dňa a tak aj možnosť stať sa na jeden deň členom A-mužstva. „Je to dobrá akcia aj pre podporu mládeže. Viem si predstaviť, že každý jeden z fanúšikov by chcel zažiť tie stresy pred zápasom aj zápasový deň, takže ja s tým nemám žiadny problém. Výhercu čaká predzápasový obed, cesta na zápas a verím že aj záverečný víťazný pokrik. Dúfame, že nám výherca prinesie šťastie,“ povedal hlavný tréner Stanislav Varga na margo prvej ceny.

Druhou cenou je už spomínaný tréning s hráčmi Dukly. Ten by mal prebiehať v plnej záťaži a šťastný fanúšik si tak môže otestovať svoje futbalové schopnosti s kvalitnými hráčmi. „Tréning bude prebiehať tak ako by mal, keďže sa budeme pripravovať na zápas. Uvidíme kto to vyhrá, ako bude na tom fyzicky aj psychicky. Nie je to ľahké dostať sa tam, ale ja som to zažil aj v Sunderlande a je to príjemná vec aj pre fanúšikov, aj pre hráčov,“ odkázal fanúšikom Varga.

MFK Dukla informovala na svojom Facebooku, že súčasná situácia zasiahla aj banskobystrický klub, ktorý kvôli tomu musel prijať nepopulárne opatrenia v zmysle zníženia miezd hráčom a trénerom. Dukla preto prosí fanúšikov o pomoc a vyhlasuje verejnú dobrovoľnú zbierku.

Klub môžete podporiť poukázaním ľubovoľnej sumy na účet MFK Dukla: SK58 0900 0000 0051 3311 6739. Do žrebovania o ceny bude zapojený každý, kto prispeje sumou v hodnote aspoň 10€.

Do poznámky (správy pre prijímateľa) uveďte svoje meno, priezvisko a pre jednoduchosť kontaktovania vás v prípade výhry aj telefónne číslo.
Príklad: Ján Dukla 0912 345 678.

Zbierka je časovo neohraničená, o jej skončení bude klub včas informovať. Všetky takto získané prostriedky budú použité na činnosť mládeže MFK Dukla Banská Bystrica. To bude následne zverejnené na transparentnom účte.

Ceny, ktoré môžete vďaka podpore Dukly vyhrať

6.cena: vlajka MFK Dukla
5.cena: šál MFK Dukla
4.cena: dres MFK Dukla (v prípade záujmu podpísaný)
3.cena: obed v exkluzívnej reštaurácii Angels s ľubovoľným hráčom/trénerom
2.cena: tréning s A-mužstvom
1.cena: výjazd na vonkajší zápas Dukly (spoločný obed, cesta na zápas, zúčastnenie sa prípravy na zápas v šatni, prípadný víťazný pokrik v šatni po zápase, cesta domov)

MFK Dukla Banská Bystrica Vám vopred ďakuje za Vašu podporu.