Quantcast

autoskola ccDnešný trh je presýtený rôznymi autoškolami, ktorých počet neustále rastie. Zrejme jej výber nie je taký dôležitý ako výber dobrej strednej či vysokej školy, ale tiež rozhoduje o vašej budúcnosti. Rozhoduje o tom, ako budete jazdiť, ako sa budete správať na cestách a ako budete reagovať v nepredvídateľných situáciach. A je jedno, či hľadáte autoškolu v Bratislave, Banskej Bystrici, Púchove či Prešove, tieto rady platia všade rovnako dobre.

  1. Pýtajte sa rodiny, kamarátov, známych

Prvé sito je to najdôležitejšie, a preto je dobré, keď sa spoľahnete na ľudí, ktorým dôverujete. Pýtajte sa tých, ktorí robili autoškolu nedávno, najviac pár rokov dozadu, ako boli spokojní, čo sa im páčilo a čo prekážalo. Vďaka tomuto zoškrtáte zoznam desiatok autoškôl na tri, štyri, ktoré prešli najprísnejším kritériom – osobnou skúsenosťou.

  1. Dokážu sa vám autoškola a inštruktor prispôsobiť?

Vy si objednávate nejakú službu, a tak očakávate, že poskytovateľ tejto služby urobí maximum preto, aby ste boli spokojný. Ak sa inštruktor či autoškola nedokážu prispôsobiť vášmu časovému harmonogramu, poobzerajte sa po inej. Je dôležité aj to, aby ste si s inštruktorom minimálne ľudsky neprekážali, preto by bolo dobré, keby ste išli na prehliadku autoškoly a zoznámili sa aj s ním.

  1. Obhliadnite si vozový park

Pozrite sa, aké autá má autoškola vo svojom vozovom parku. V akom stave sú vozidlá, majú ešte funkčné prevodovky, alebo sú už vybúchané a zaradiť rýchlosť je takmer nemožné? Aj keď sa hovorí, že „ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku“ v autoškole to tak úplne neplatí, čím je auto v lepšom technickom stave, tým sa vám bude lepšie učiť.

  1. Detaily, na ktorých záleží

Zamerajte sa aj na detaily. Aj keď by cena autoškoly nemala byť hlavným kritériom pri výbere, je dobré pozrieť si cenník autoškoly a porovnávať jednotlivé autoškoly medzi sebou. Okrem toho sa zaujímajte aj o to, či má autoškola vlastné cvičisko, ponúka kondičné jazdy a či vám zabezpečí kurz prvej pomoci a poskytne učebné pomôcky zadarmo. Aj toto sú závažia, ktoré môžu nakloniť misky váh na stranu pre tú-ktorú autoškolu.