S výnimkou oblačnejšieho a upršaného pondelka, bude nasledujúci 46. kalendárny týždeň v Banskej Bystrici prevažne slnečný, aj keď teplota na teplomeroch bude postupne klesať.

Už v nedeľu popoludní začala postupne oblačnosť nad stredným Slovenskom narastať, a to sa v plnej sile odrazí na charaktere počasia v pondelok. Ten bude zamračený a najmä z rána a dopoludnia upršaný pri maximálnej teplote vzduchu do 11 stupňov Celzia. Už podvečer sa oblačnosť začne zmenšovať a v utorok sa zobudíme do jasného dňa, počas ktorého teplota vzduchu opäť stúpne maximálne na 11 stupňov Celzia. Priemerná denná teplota sa bude pohybovať okolo ôsmich stupňov. Polooblačno až prevažne jasno bude aj v stredu, lenže jasná obloha so sebou prináša aj chladnejší vzduch, a tak ranné teploty opäť klesnú takmer k nule, pričom počas dňa sa už oteplí najviac len na deväť stupňov Celzia. Takmer identický charakter počasia prinesie aj štvrtok. Prízemné ranné mrazy už budú v týchto dňoch samozrejmosťou, počítať musíme aj s rannými hmlami. Piatok môže priniesť mierne viac oblačnosti, ale aj nižšiu teplotu vzduchu, tá sa možno nevyšplhá ani na osem stupňov Celzia. Sobota bude opäť prevažne jasná až polo oblačná pri maximálnej dennej teplote do osem stupňov, ale už v nedeľu musíme počítať z výrazným zväčšením oblačnosti. Zrážky sú aj v závere týždňa len málo pravdepodobné.

Slnko v týchto dňoch vychádza krátko pred siedmou hodinou ráno a poza Suchý vrch zapadá už okolo pol štvrtej popoludní, pričom okolo štvrť na päť sa už výrazne zotmieva.