Po krátkodobom ochladení sa, aj keď rovnako len na niekoľko dní, vrátia do Banskej Bystrice horúce letné teploty.

leto-v-uliciach
Foto: ilu. ©ISIFA /Gettyimages Creative Subscript/

Pondelok (15.7.) zakončí minulotýždňový premenlivý a chladnejší charakter počasia. Najmä dopoludnia bude ešte prevažne oblačno, počítať musíme aj s menej výdatnými dažďovými zrážkami. Popoludní sa obloha vyjasní. Vzduch bude ale chladný, keď sa maximálne ohreje len na 22 stupňov Celzia.

Utorok (16.7.) už bude výrazne iný a najmä teplejší. Maximálna teplota stúpne, počas prevažne jasného a okolo poludnia maximálne polooblačného dňa, už na 24 stupňov Celzia.

Streda (17.7.) má byť prevažne jasná a bez rizika zrážok. Teplota vzduchu sa už počas dňa vyšplhá na 28 stupňov Celzia a teplo bude už aj od ranných hodín, takže dovolenkujúci a prázdninujúci si to môžu opäť namieriť na kúpaliská.

Štvrtok (18.7.) bude opäť ako stvorený pre návštevy kúpalísk. Maximálna teplota vzduchu opäť dosiahne v tieni na 28 stupňov Celzia a oblačnosti bude na oblohe ešte menej, než v predošlý deň.

Piatok (19.7.) môže priniesť do Banskej Bystrice dočasné zamračenie oblohy a miestami aj prehánky, avšak teplota vzduchu bude naďalej na úrovni do 28 stupňov Celzia.

Sobota (20.7.) bude naďalej teplá. Prinesie teploty do 27 stupňov Celzia pri polooblačnej oblohe bez výraznejšieho rizika zrážok. K večeru sa obloha bude vyjasňovať, ale zároveň aj klesať teplota vzduchu, ktorá okolo ôsmej večer môže byť už len tesne nad hranicou 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (21.7.) má byť ešte menej oblačná pri teplote vzduchu do 26 stupňov Celzia a bez rizika zrážok. Miestami sa môže popoludní vyskytnúť len búrka z tepla, ktorej lokálny vznik nie je možné dlho vopred predpovedať.